Wojny w SPA

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Emily, wiecznie zapracowana właścicielka salonu kosmetycznego, nie ma czasu na życie osobiste i raczej nie spodziewa się księcia z bajki. Carina, kapryśna i apodyktyczna ulubienica kolorowych pism , znana głównie z tego, że jest znana &ndash, nieoczekiwanie postanawia się z nią zaprzyjaźnić. z pozoru nic ich nie łączy. Tylko z pozoru. Wkrótce bowiem obie się przekonają, że droga od depilacji woskiem do zemsty jest&hellip, bardzo krótka. zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwe dialogi i nieodparcie zabawne kreacje bohaterek. Wojny w SPA to nie tylko skrząca się humorem opowieść o przyjaźni z (dużymi) przeszkodami, lecz także inteligentna satyra na współczesną kulturę.

Iwona | 2014-01-25
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Powieść przedstawia nam równolegle losy dwóch całkowicie różnych kobiet. Z jednej strony poznajemy Emily Brown, urodzoną kosmetyczkę, która marzy o własnym salonie, a z drugiej strony widzimy Carinę Lees, zwyciężczynię amerykańskiego reality - show, która zdobyła 5 minut w mediach. Ich losy łączą się w chwili, gdy gwiazda, wybierając się na ważną premierę... złapała paznokieć i wybrała akurat malutki salonik Emily. Oczywiście "reklama dźwignią handlu", Carina pochwaliła właścicielkę w telewizji śniadaniowej i od tego czasu jej kariera kosmetyczki zaczyna nabierać tempa. Przyjaźń gwiazdki oraz wiecznie zapracowanej Emily coraz bardziej się rozwija, jednak co z tego wyniknie?

Dwie dziewczyny, dwie różne osobowości, jednak ich losy się łączą i powstaje dość ciekawe połączenie. Okazuje się, że przyjaźń od zemsty dzieli naprawdę cienka linia. Powieść ukazuje mechanizmy, którymi rządzi się show-biznes, dowiadujemy się, jak bardzo bezlitosny jest ten przemysł i jak wykorzystuje...

monika | 2016-05-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 maja 2016

Lekka,zabawna książka.Opowiada historię Emily która otwiera swój własny,wymarzony salon kosmetyczny.Pewnego razu w salonie pojawia się gwiazdka reality show Carina która w drodze na jakąś imprezę złamała paznokieć.Emily postanawia pomóc dziewczynie a ta w telewizji chwali Emily za profesjonalną pomoc.Od tego momentu salon staje się sławny.Z nadmiaru klientów Emily postanawia zatrudnić kolejne osoby do pomocy.I tak rodzi się przyjaźń ale i także nieporozumienia które kończą się niezbyt dobrze.Koniec końców historia mimo wszystko kończy się szczęśliwie.

jasmina | 2011-12-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: listopad 2011

Okładka tej książki jest bardzo kobieca, jaskrawy róż na białym tle, to połączenie kolorów przyciąga wzrok.

Emily to skromna dziewczyna, która otwiera salon piękności "Pieprzyk". Wraz z przyjaciółkami świadczy usługi kosmetyczne na najwyższym poziomie. Zupełnie przez przypadek do salonu trafia Carina popularna gwiazda reality show, która znana jest z tego, że jest znana. Od tej pory salon staje się modny i przeżywa ogromne oblężenie przez klientów. Carina regularnie korzysta z usług "Pieprzyka".
Emily cieszy się z tej przyjaźni z gwiazdą ale nie wie jeszcze, że ona wcale nie darzy jej sympatią, ale chce się zemścić za nieprzyjemny wypadek ze szkolnych lat.

Książka spodoba się kobietom, które cenią piękny wygląd i lubią poddawać się zabiegom kosmetycznym.

"Wojny w Spa" to lektura lekka i przyjemna. Znajdziemy w niej zabawne dialogi, ciekawą narrację oraz wiele zwrotów akcji. Idealna na smętne jesienne popołudnie.

Monika | 2013-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Książka typu lekkie czytadło na ponury wieczór. W oczy rzuca się przede wszystkim tytuł, który nie ma nic wspólnego z treścią. A ona sama nie powala na kolana.

Głównymi bohaterkami są Emily, właścicielka salonu kosmetycznego "Pieprzyk" i Carina, gwiazda reality show. Każda z nich ma inny charakter i inne priorytety w życiu. Jednak przypadkowe spotkanie stanie się impulsem do zemsty po latach. Kto i dlaczego chce zniszczyć rywalkę? Tego można dowiedzieć się czytając "Wojny w SPA".

Książka na pewno spodoba się bywalczyniom salonów kosmetycznych oraz fankom tzw. czytadeł.

Marta | 2013-11-22

Książka łatwa,lekka i przyjemna. Można się sporo pośmiać. Polecam

comique | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

"Babskie" czytadło z humorystyczną fabułą w tle. Książka ukazuje także, jak media potrafią nami manipulować. Również świetnie pokazana zemsta w SPA.

Bardzo zaintrygowała mnie postać Małpiszona.. :D

zielonykot | 2016-07-11
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane

Beznadzieja.Przeczytałam w jakimś dziwnym akcie samoudręki... Nie podejrzewałam siebie o takie inklinacje.

sigomicamino | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Książka z kategorii - lekkie, łatwe i przyjemne - w skrócie mówiąc czytadło. Dla mnie było jedynie miłym oderwaniem od cięższych tematów i przemyśleń. Dobrze napisana historia z happy endem. Ale to również książka z kategorii - szybko się o nich zapomina. Nie mniej - coś lekkiego też się od czasu do czasu przydaje. :)

buziaczek197 | 2012-08-03
Przeczytana: sierpień 2012

Jest to książka, którą czyta się w miarę szybko i lekko. Taka akurat na jesienne wiczory choć ją przeczytałam teraz. Fajne wątki choć przyznam szczerze w niektórych momentach denerwujące. Postać Natalie najbardziej nie przypadła mi do gustu. Trochę dziwne zakończenie, ale ...

katherine1st | 2014-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Dobrze się czyta, intryga ciekawa choć może trochę naciągana. Poprawne czytadło.