Oszaleć z miłości

2011-08-10
978-83-10-11971-1
Edyta Skrobiszewska
literatura kobieca komedia środowisko

Lekka, nieco przewidywalna, momentami zaskakująca. Idealna książka na nudne wieczory.

Birdie- rozpieszczona z milionerka, dziedziczka fortuny uwielbiająca swoje wystawne życie, w końcu dowiaduje się, że żyła w hermetycznym świecie pełnym kłamstwa. W swoim niby idealnym świecie, za wszelka cenę, chcąc zdobyć swojego wybranka niczego nieświadoma daje się wciągnąć w niebezpieczną zabawę. Czy właśnie wtedy doceni to co jest w życiu ważne? Czy zdobędzie miłość i zrozumie kto jest tak na prawdę prawdziwym przyjacielem? Czy przełamie swoje słabości i ograniczenia? Właśnie na te pytanie autorka odpowie w swojej powieści.

Kiedy zaczęłam czytać tą książkę, nie mogłam uwierzyć – to książka o kimś, kogo pierwowzorem musiały być Paris Hilton i Nicole Richie (lub ktoś z tej beczki). Pomyślałam, że to tylko taki wstęp i książka zaraz skręci w jakimś innym kierunku, że okaże się, że jej główną bohaterką jest jakaś zwyczajna dziewczyna – i w tym przekonaniu kontynuowałam lekturę, aż w końcu nawet trochę się wciągnęłam, choć żaden „zakręt” nie nastąpił. Lekkie pióro temu sprzyjało.
W ogóle byłam święcie przekonana, że ktoś o imieniu „Chris” musi być mężczyzną i z tego m. in. powodu sięgnęłam po pozycję jego (jej!) autorstwa. Okładka, tak samo jak tytuł, również są mylące – po prostu nie pasują do treści. No ale to – można powiedzieć – niemalże standard...
Gdzieś od połowy książka zaczyna być przygodowo-sensacyjna, choć to cały czas dość głupia opowiastka. Daję 4 gwiazdki, bo książka miała w sobie coś sympatycznego i no czytałam gorsze...

Trochę może głupiutka, ale humor potrafi poprawić. Czyta się lekko i przyjemnie.

Nie ma to jak przemiana emocjonalna na kilka zdań, zamiast na całą książkę.

Nie ma to jak przemiana emocjonalna na kilka zdań, zamiast na całą książkę.

Daję taką ocenę,bo uważam,że książka nie jest najgorsza.

Główna bohaterka-Birdie przypomina mi rozpuszczoną,głupią blondynkę,która ma wszystko i od tego jej się za przeproszeniem w d*** przewraca.Ale taka prawda..

Bardzo zabawnie ujęte wydarzenia,szczególnie akcja z porwaniem...ale zakończenie takie jakiego oczekiwałam. :)

Daję taką ocenę,bo uważam,że książka nie jest najgorsza.

Tak samo jak widziałam w innych opiniach mogę potwierdzić, że książka się rozkręca w pewnym momencie i nagle zaczyna się ją czytać jednym ciągiem. Dzięki temu rozwojowi akcji mogę ją śmiało polecić.

Na początku myślałam, że szybko odłożę tą pozycję na półkę jako 'niemożliwą do przeczytania' ale przemogłam się i dobrze, bo akcja się rozkręca. Nie jest to mistrzostwo pióra, ale dość przyjemna, bardzo prosta pod względem językowym (czasami aż rażąco prosta) lektura na leniwe popołudnia, jeśli nie oczekuje się od niej zbyt wiele, może być dość ciekawa. Wątpliwe, żebym wróciła jeszcze do tej autorki.

Książkę zakupiłam na promocji za 10 złotych wiec nie przepłaciłam :) Lekko się czyta i fragmentami nawet przyjemnie. Myślałam, że nie zaznam ciekawej akcji w tej książce ale autorka na ostatnich stronach nadaje tempa tej opowieści. Ogólna mówiąc książka przyjemna do poczytania w autobusie czy wieczorem przed pójściem spać.

Właściwie nie wiem, czemu przeczytałam do końca. Głupiutka i naiwna opowiastka.

Właściwie nie wiem, czemu przeczytałam do końca. Głupiutka i naiwna opowiastka.

idealna na wakacje. główna bohaterka jest przerysowana i komiczna, ogólnie da się jej wybaczyć paskudny charakter. jest tak głupia, że pewnie nawet nie wie, jak inaczej można się zachowywać mając jej pieniądze. przesłanie książki jest urocze, bardzo sztampowe i popularne. mimo wszystko idealne kiczowate czytadło na ciepłe dni. a nawet na chłodne dni, ta książka potrafi ocieplić innych.

• Sprzedam/wymienię
  • Tłumaczenia
  • Przeczytane 2012
  • Posłane w świat
  • Moon+
  • Biblioteczka II

Dodaj cytat z książki Oszaleć z miłości