Komórka

Tłumaczenie: Henryka Broniatowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub interesującej prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Philip Wilson
Kletka
83-7236-120-7
Karolina

Nagroda Bookera 1997 r. Powieść o poszukiwaniu prawdy, miłości i piękna w odrażającej i zakłamanej rzeczywistości. Trzymająca w napięciu powieść kryminalna w najlepszym stylu. Wieloznaczny tytuł oddaje kwintesencję treści. Komórka to obiekt badań genialnego genetyka, to również nędzna i wilgotna piwniczna nora, w której mieszka, prowadzi prace naukowe i marzy o godnym życiu, to wreszcie symbol...

Nagroda Bookera 1997 r.
Trzymająca w napięciu powieść kryminalna w najlepszym stylu.
Wieloznaczny tytuł oddaje kwintesencję treści. Komórka to obiekt badań genialnego genetyka, to również nędzna i wilgotna piwniczna nora, w której mieszka, prowadzi prace naukowe i marzy o godnym życiu, to wreszcie symbol braku wolności i ciągłego ukrywania się.
Możemy znaleźć tu echa twórczości Dostojewskiego, Czechowa, Bułhakowa, którzy wspaniałym piórem, drwiną i ironią zwalczali okrucieństwo, zakłamanie i absurd, nieustannie występujące nie tylko w rosyjskiej rzeczywistości.
Azolski jak bułhakowski Woland prowokuje łotrów do popełnienia zbrodni, ustawia pułapki i umieszcza w nich przynętę, żeby się potem z nimi rozprawić. Nikt nie może powstrzymać tych postaci. Nawet autor.

źródło opisu: okładka książki

betulek | 2016-04-19

Moim zdaniem ani to thriller, ani kryminał. Ktoś się ukrywa, kogoś zabijają, ale to niestety jeszcze nie sensacja. Książka z kategorii powieści historycznych o życiu w Rosji w latach II wojny światowej i tuż po wojnie. Faktycznie język narracji trochę przypomina Bułhakowa, ale nie na tyle, by uznać Komórkę za pozycję dla koneserów

Danielo | 2011-08-09

Książka nudna spodziewałem się czegoś lepszego...

AgaPe | 2016-04-19
Putrid | 2016-03-20