Ultrafiolet

Wydawnictwo: Świat Książki
837391983X

luksusowej wyspie a wielkie walory literackie Kim jest Boris a przystojny mężczyzna w ciemnych okularach, który pewnego dnia pojawia się przypadkiem w bogatej rezydencji na wyspiea Przedstawia się jako kolega z internatu nieobecnego syna gospodarzy. Po kilku godzinach jest najlepszym przyjacielem pana domu, ulubieńcem jego żony i flirtuje z ich obiema córkami. Letnia sielanka niespostrzeżenie pr

Silviana | 2014-04-08

To moje drugie podejście do tej książki i na szczęście ostatnie.
Udało mi się w końcu ją całą przeczytać. Jednak nie spełniła moich żadnych oczekiwań.

Zachęcający opis na okładce sugerujący, iż będzie to naprawdę dobry kryminał psychologiczny na miarę grozy jak z filmów Hitchcocka był opinią nad wyraz. W żadnym fragmencie tej książki nie doświadczyłam uczucia grozy, niepewności czy też strachu.. Można rzec, że nie doświadczyłam żadnego głębszego uczucia.
Również sama historia była w miarę przewidywalna. Dla mnie ta książka była … nijaka. Jednym jej pozytywnym walorem były krótkie rozdziały, po których mogłam z ogromną ulgą odetchnąć.

„Ultrafiolet” autorstwa Serge Joncour’ta to całkiem krótka opowieść przenosząca czytelnika nad samo wybrzeże Bretanii. Czytelnik poznaje rodzinę mieszkającą w przepięknej posiadłości.
Główną osią wydarzeń jest zaś przybycie do rodziny nieznajomego, który podszywa się pod dobrego znajomego syna Phillipa. Swoim urokiem i aparycją zdobywa serce...

miedzystronami | 2011-01-09
Na półkach: Przeczytane, Wymienię
Przeczytana: 16 grudnia 2010

Powieść Serge Jancour mieści w sobie wiele elementów thrillera psychologicznego, może trochę kryminału.

Ta objętościowo nieduża książka niesie ze sobą sporo treści.
Poznajemy rodzinę Chassagnę spędzającą wakacje na słonecznej wyspie w Bretanii. Rodzice i dwie córki Vanessa i Julie - oczekują przybycia brata Philipa. Jednak zanim zjawi się wyczekiwany członek rodziny pojawia się Boris, nieznajomy utrzymujący, że jest dobrym kolega Philipa, jeszcze z lat szkolnych.

Sytuacja dość dziwna, bo człowiek nikomu nieznany, pojawiający się znikąd, bez uprzedzenia, w ciągu doby staje się prawie pełnoprawnym członkiem rodziny. Swoim urokiem, humorem, podejściem do życia i stylem bycia zachwyca wszystkich i staje się nieodłącznym towarzyszem letniego czasu.

Jego obecność wpływa bezpośrednio na każdego z bohaterów. Każdy z nich momentalnie się zmienia. Boris jest w stanie sprawić, że bez względu na wiek i płeć ludzie otwierają się i ukazują swoją inną stronę. Stają się jakby kimś innym,...

jawora | 2012-05-04
Przeczytana: 03 maja 2012

Początek książki intryguje:obcy mężczyzna ,pojawiający się nagle na progu domu,powołujący się na znajomość z nieobecnym mieszkańcem...
Rodzina serdecznie wita wędrowca,pozwala mu zamieszkać z sobą, pojedynczy mieszkańcy okazują daleko idące zaufanie.
Jak my byśmy się zachowali w tej sytuacji?
Autor powieści opisuje jak można manipulować ludźmi wzbudzając zamierzony efekt :sympatię lub nienawiść.
Przybysz wyraźnie bawi się ludźmi,dostosowuje swoje zachowanie do ich oczekiwań,mówi to co w danej chwili pragną usłyszeć.
Książka po kolei opisuje członków rodziny,ich słabości,uczucia ,na których łatwo jest grać.
Wystarczy wnikliwa obserwacja by odkryć jak kierować ich postępowaniem...
Nasuwa się przerażające pytanie:czy można zrobić to z każdym z nas?
Jednak każde działanie skazane jest na skutek,a ten w tym wypadku jest równie przerażający .
,,Zabawa'' kończy się zbrodnią,a może tylko jej próbą?
To niedopowiedzenie zostawia czytelnika w sytuacji ,gdy sam musi sobie odpowiedzieć na...

Mattt | 2014-08-18

UWAGA! Ta książka ma szanse się wam spodobać tylko i włącznie pod warunkiem, że przeczytacie ją "na raz", w jeden dzień.

agga | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Nawet nie wiem, co napisać o tej książce.

Co to było to na koniec? Kto kogo zabił?

Po przeczytaniu całej książki nadal nie wiem, o co w niej chodziło.

Jedno wiem na pewno: nigdy więcej francuskich kryminałów psychologicznych...

Ania | 2012-02-07

Thriller psychologiczny ,w którym nic do końca nie wiadomo.Oryginalna i bardzo inna od tej masy sensacji,która sie teraz wydaje.

MarlaWielkaTurystka | 2016-06-14

Dobry klimat, do przeczytania najlepiej za jednym razem.

Izoldka | 2013-08-24
Przeczytana: 10 kwietnia 2010