Wróg i kochanek

Wydawnictwo: Da Capo
Uncommon vows
romans
Wanda

Chciał jej dać miłość, majątek, bezpieczną przyszłość. W desperacji zdecydował się nawet pojąć za żonę tę wyjątkową dziewczynę, o której myślał, że jest biedną wieśniaczką. Był gotów zapewnić jej wszystko poza wolnością, której potrzebowała najbardziej. Kiedy to zrozumiał, było już za późno. A może istniała jeszcze jedna szansa?

źródło opisu: okładka

sola255 | 2015-10-02

Czy to jesienne przesilenie , czy chwilowy kaprys, ale musiałam odejść od poważnych tematów w świat fantazji czyli do moich historycznych romansów, najlepiej z okresu średniowiecza:-)
Przypomniał mi się romans Mary Jo Putney - Wróg i kochanek , więc wróciłam do czytania dawnej lektury.
Muszę przyznać uczciwie ,że dużo w tej książce jest "spraw boskich" ( co niekoniecznie lubię), przeznaczenia , troszkę nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, ale ...
No właśnie , ale... lubię postacie głównych bohaterów ( zwłaszcza męskich), jakie tworzy autorka .
Takie troszkę niebezpieczne z drapieżna nutką :-)
Daję uwieść się klimatom , jakie tworzy , namiętnościom , przeżyciom ...
Zakończenie historii , jak na rasowy romans historyczny przystało, jest przewidywalne.
Za to przygody opisane i zwroty akcji , ciekawe . Normański lord Adrien z Wardfield spotyka w swoich lasach , porywa i więzi . No właśnie kogo? Chłopkę czy nie chłopkę? W każdym razie piękną dziewczynę - Meriel.
Sokolniczkę...

| 2014-07-04
Przeczytana: październik 2009

Rzadko sięgam po romansidła. Nie jest to raczej literatura wysokich lotów. Mimo to uważam, że "Wróg i kochanek" to świetna książka. Jeśli już decyduję się na romans (koniecznie historyczny), to oczekuję dramatów oraz dużego ładunku różnych emocji, od miłości do nienawiści. Mary Jo Putney idealnie potrafi wpleść je w fabułę.

Aurill | 2013-11-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Oboje są przeznaczeni do życia w zakonie, jednak zanim przyjęli święcenia porzucili tę drogę.
Po kilku latach ich ścieżki się krzyżują. Na Meriel, porzuconą w puszczy należącej do króla przez znarowionego konia natyka się natyka się Adrian. Urzeczony dziewczyną pod pretekstem popełnienia kłusownictwa i złodziejstwa zabiera ją do swojego zamku. Tam proponuje jej by została jego kochanką, lecz ona stanowczo odrzuca jego awanse. Hrabia więzi dziewczynę z nadzieją, że ta zmieni zdanie. W końcu Adrian decyduję się na poważny krok, by uczynić Meriel na zawsze swoją i proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna przerażona taką perspektywą targa się na swoje życie. Adrian ratuje ją od niechybnej śmierci, ale Meriel traci pamięć. Jak wpływa to na ich dalsze losy musicie sami przeczytać. ;)
Książka nawet dobra.

Ewelynn | 2017-03-16
Przeczytana: 15 marca 2017

książka przyjemna w sam na wieczór. Czyta się bardzo szybko. Akcja jest wartka i ciekawa bez zbędnego lania wody. literacko też trzyma się całkiem nieźle. Główni bohaterowie jak i poboczni są całkiem sympatycznie wykreowani. Sama książka dosyć dobrze wciąga nas w swój świat i sprawia że zastanawiamy się co tam się dalej wydarzy. Chodź muszę przyznać że bardziej wciąga nas w świat głównych bohaterów i ich relacji a nie koniecznie w świat samego średniowiecza.

monikacik | 2017-03-26
Na półkach: 2017, Romans, Przeczytane