Leonardo da Vinci odkodowany

Da Vinci Decoded
Leonardo da Vinci, geniusze
poradniki
Celaeno

Ciekawość życia, doświadczalne sprawdzanie wiedzy, wyostrzanie zmysłów, gotowość do akceptacji wieloznaczności, równowaga między nauką a sztuką, kształtowanie kondycji i myślenie systemowe - to siedem elementów geniuszu, które może posiąść każdy z nas. W bestsellerowym Myśleć jak Leonardo Da Vinci Michael J. Gelb przekonywał, że wcielanie w życie owych zasad rozwija nasze uśpione zdolności twórcze i wyzwala niespotykany potencjał intelektualny. Teraz autor pokazuje, jak te same fundamenty geniuszu zaprząc do żmudnego procesu rozwoju duchowego. Dzięki tej książce i geniuszowi Leonarda wszyscy mogą już jutro przeżyć swój duchowy renesans.

źródło opisu: Rebis, 2005

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Zaintrygowana | 2016-07-15

Interesująca pozycja wydawnicza. Warto do niej zajrzeć, choć oczywiście nie namawiam do pójścia duchowymi ścieżkami, które proponuje autor. Skusiło mnie oryginalne wydanie, gdzie prócz ciekawej okładki, znajdziemy reprodukcje dzieł Mistrza da Vinci i wyszczególnione fragmenty źródłowe. Oczywiście nie jest to zbytnio pasjonująca lektura i można polemizować z punktem widzenia twórcy, jednak już ze względu na ciekawe odniesienia, warto przeczytać. Autor próbuje stworzyć model życia, patrzenia na rzeczywistość i stosunku do ludzi oraz świata, który przypominałby podejście Leonarda da Vinci. Rozumiem, że Gelb jest nauczycielem kreatywnego myślenia i stara się dopasować wiele elementów, jednak uważam, ze niektóre z jego rad mogą znaleźć zastosowanie w życiu współczesnego człowieka.

Celaeno | 2011-01-13

Pseudopsychologiczny bełkot. Autor stwarza pozory kompetentnego, podpierając się twórczością Leonarda jako autorytetem. Nagina interpretacje cytatów artysty tak, by pasowały do jego teorii. Po przeczytaniu pozostało mi poczucie głębokiego niesmaku.

MetalAngel | 2014-03-19

Wielbiciele Leonarda na pewno znajdą w niej coś interesującego ale myślę ,że nie tylko Oni. Książka jest filozoficzna i ukazuje światopogląd wybitnego artysty i wynalazcy jakim był Leonardo da Vinci.

frizzz | 2016-07-19
Mariusz P | 2015-08-18