Wywieranie wrażenia na innych. O sztuce autoprezentacji

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Człowiek inaczej zachowuje się wówczas, gdy nikt go nie obserwuje, a inaczej, gdy świadkami jego zachowań są inni ludzie. Choć twierdzenie to wydaje się oczywiste, stosunkowo długo psychologia nie interesowała się tym, dlaczego właściwie taka różnica występuje, jakie czynniki ją potęgują i jakie są jej konsekwencje. Książka Marka Leary ego poświęcona jest tym właśnie zagadnieniom. Autor znany p

Ula | 2010-09-29
Przeczytana: 29 września 2010

Lanie wody. Treść książki (niezbyt odkrywczą) można było zmieścić na 50 stronach, razem z przypisami. Ale wtedy pewnie jedni by nie zrozumieli, a drudzy mniej by zarobili ;)

Berserker | 2015-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Książka opisuje różne ludzkie motywacje i strategie do manipulowania wizerunkiem od strony psychologicznej, nie jest natomiast "kursem" czy zestawem rad dotyczący tego co robić by wydawać się taką czy inną osobą (choć tytuł wydaje się to sugerować).

adusiia | 2013-09-06
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Nie dowiedziałam się niczego ciekawego, a na dodatek miałam wrażenie, że na okrągło czytam to samo. Nie znalazłam także zbyt wielu praktycznych rad, a na to liczyłam sięgając po tą książkę. Jeśli chce się uzyskać informacje, które rzeczywiście przydadzą się w codziennym życiu lepiej sięgnąć po coś innego.

Dawid | 2013-07-24
Przeczytana: 19 czerwca 2009

Podstawa psychologii. Jest to książka, którą każdy z nas powinien przeczytać. Warto ponieważ techniki zawarte w tej książce przydadzą się nam każdego dnia.

Finwe | 2014-07-27

Wielkie rozczarowanie, "lanie wody". Wartościowy przekaz tej książki można było by zmieścić no 30 stronach. W zasadzie nic konkretnego, wartego uwagi. Stanowczo odradzam.

książek: 2023
Agata | 2011-01-29
Na półkach: Mam, Przeczytane

SUPER !!! ŚWIETNA !!! REWELACJA !!! Leary jak i Cialdini są najlepsi :) Pozycje napisane w sposób dostępny i zrozumiały, z dużą dawką humoru.

BloodyMariett | 2012-07-20

naprawdę nic ciekawego... czytanie jej to strata czasu, lepiej wziąć się za coś ambitniejszego.

laverde | 2013-10-28
Na półkach: M13, Przeczytane