Mówienie prawdy sobie samemu

Wydawnictwo: Pojednanie
Telling Yourself the Truth
poradniki
Kamil Rak

Książka napisana została przez psychologa i psychoterapeutę. Przedstawia metodę nazwaną przez autorów "Terapią błędnych przekonań". Autorzy wychodzą od stwierdzenia, że większość doświadczeń życiowych jest wywołana sposobem myślenia. Złe myślenie powoduje złe emocje, złe reakcje i zachowania i jest prostą drogą do nieszczęśliwego życia. Mówienie prawdy sobie samemu ma pomóc rozpoznać swoje błędne przekonania, wykorzenić je i zastąpić prawdą. Rodzaje błędnych przekonań podzielone zostały na te, które: identyfikuje się w słowach kierowanych do samych siebie, które są związane z depresją, z gniewem, z niepokojem, z brakiem samokontroli, strachem przed zmianą, strachem przed ryzykiem, stosunkami z ludźmi oraz poczuciem niezastępowalności.

źródło opisu: http://www.genezaret.pl/bib/pozycja.php?id=7

źródło okładki: http://allegro.pl/mowienie-prawdy-sobie-samemu-dep...»

AGA | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Daje do myślenia, skłania do działania w kierunku zmian na lepsze. Napisana w sposób który daje nadzieje, że to może się udać, konkretnie, z przykładami, nic tylko brać się za siebie i stawać szczęśliwszym, bo nie ma ku temu żadnych przeszkód :D

Rozante | 2013-02-21

"Niepokój pojawia się, gdy mówisz sobie, że coś jest straszne" . Zdanie konkretne, mówi o naszych błędnych przekonaniach. W tym poradniku znajdziemy wszystkie informacje o przyczynach naszego nieprawdziwego myślenia. Bo błędne przekonanie nie jest prawdą. Bóg jest prawdą. Z pomocą bożą możemy zdziałać wszystko. Tylko co nam w tym pomoże? Ta oto książka, oparta na cytatach z Biblii, napisana przez autorów: Williama Backusa- założyciela Centrum Chrześcijańskiej Pomocy Psychologicznej oraz Marie Chapian- popularnej autorki książek chrześcijańskich.

Ja polecam każdemu. Książka zwraca uwagę na to, jak myślimy. "Ty stwarzasz swoje błędne przekonania". Przez nasze myślenie możemy być nieszczęśliwi, ponieważ poddajemy się.

"Przykre, nieprzyjemne, nieszczęśliwe bodźce zawsze będą istniały".
"Myślenie stwarza uczucia". Możemy radzić sobie z naszymi błędnymi przekonaniami poprzez zastąpienie ich prawdą.
Książka zawiera również rozmowy pewnych ludzi z psychologiem, opisuje ich problemy,...

znachor1990 | 2016-04-14

Idea książki jest ciekawa, pojawia sie tu sporo ciekawych spostrzeżeń, w moim odczuciu idee przedstawione w książce nie są do końca spójne.Szkoda też że ksiązka jest utrzymana w duchu filozofii chrześcijańskiej.

Luiza | 2016-06-05

Książka bardzo inspirujaca i wymagająca przeanalizowania swego życia. Jednak jej chrześcijańskie wstawki lekko mnie irytowały.

mariola | 2016-10-24
PiotrW | 2016-04-05