Leonardo da Vinci odkodowany

Da Vinci Decoded
poradniki
Jerzy Moderski
Leonardo da Vinci geniusze

Interesująca pozycja wydawnicza. Warto do niej zajrzeć, choć oczywiście nie namawiam do pójścia duchowymi ścieżkami, które proponuje autor. Skusiło mnie oryginalne wydanie, gdzie prócz ciekawej okładki, znajdziemy reprodukcje dzieł Mistrza da Vinci i wyszczególnione fragmenty źródłowe. Oczywiście nie jest to zbytnio pasjonująca lektura i można polemizować z punktem widzenia...

Wielbiciele Leonarda na pewno znajdą w niej coś interesującego ale myślę ,że nie tylko Oni. Książka jest filozoficzna i ukazuje światopogląd wybitnego artysty i wynalazcy jakim był Leonardo da Vinci.

Na półkach: , , , , ,

Pseudopsychologiczny bełkot. Autor stwarza pozory kompetentnego, podpierając się twórczością Leonarda jako autorytetem. Nagina interpretacje cytatów artysty tak, by pasowały do jego teorii. Po przeczytaniu pozostało mi poczucie głębokiego niesmaku.

• Pani Asia
  • 🏠 Posiadam