Cisza

Silence
Szeptem, Hush hush, anioły
angielski
Elena

Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia. Nareszcie koniec burz między Patchem a Norą. Zakochani przeszli dramatyczne próby wzajemnego zaufania i lojalności, uporali się z sekretami z przeszłości i połączyli dwa światy pozornie nie do pogodzenia. Wszystko to w imię miłości przekraczającej granice między niebem a ziemią. Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć...

Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia.

Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę, w której stawką jest ich uczucie.

źródło opisu: www.otwarte.eu

źródło okładki: www.otwarte.eu

Opinie czytelników (19319)

Nora budzi się na cmentarzu i nie pamięta skąd się tam wzięła. W głowie ma pustkę. Okazuje się bowiem, że dziewczyna była przetrzymywana w nieznanym miejscu. Nie było jej kilka tygodni. Nora próbuje dowiedzieć się kto za tym stoi. Jej jedynym sprzymierzeńcem jest dawny przyjaciel z dzieciństwa. Ponadto ma ona przebłyski pamięci, w której kluczową rolę gra czerń. Żeby tego było mało jej matka spotyka się z ojcem jej największej rywalki. Dziewczynie się to nie podoba i buntuje się. Czuje, że wybranek jej mamy nie jest taki świetny jak mogłoby się wydawać. Czuje się przy nim zagrożona. Chcąc poznać tajemnicę...

Gosia | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzeci tom ciekawszy od drugiego.
Fajny pomysł z amnezją głównej bohaterki. Jej dociekania co do prawdziwej wersji wydarzeń na podstawie otrzymywanych fragmentów informacji urozmaiciły akcję. Zakończenie też dość interesujące. Właściwie chciałam sobie zrobić przerwę przed czwartą częścią, ale fabuła mnie wciągnęła i chcę już poznać finał tej opowieści.
Na koniec mały minus. Zdarzały się błędy merytoryczne i literówki, czego nie zauważyłam w poprzednich tomach.

Meredith | 2014-02-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nora w tej części budzi się na cmentarzu i nie ma pojęcia, gdzie jest i jak się tam znalazła. Nic nie pamięta... Przez pół książki Nora próbuje sobie przypomnieć, co działo się kilka miesięcy wcześniej. Przyznaję szczerze, że męczyło mnie to. Pomysł może i dla niektórych był fajny, ale nie dla mnie. Po prostu mi się to jakoś nie podobało. Nie mogłam doczekać się momentu, w którym Nora przypomni sobie wszystko.
Najbardziej zainteresowało mnie zakończenie. Nie spodziewałam się tego, było to dla mnie duże zaskoczenie. Dzięki temu książkę "Cisza" również uznałam jako jedną z moich ulubionych.

tygrysica | 2011-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wydała mi się najlepszą (jak na razie) z tej serii. Muszę przyznać, że niechętnie sięgnęłam po nią, i z dużym ociąganiem, gdyż poprzednia część "Crescendo" nie wyrwała wielkiego wrażenia na mnie głównie przez swoje zakończenie, ale muszę przyznać, że czym dalej czytałam tym coraz bardziej przekonywałam się do niej, a teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie zawiodłam się na niej.

Pierwszym plusem tej książki (jak i całej serii) jest to, że książka jest pisana prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Drugim (a zarazem wydaje mi się, że najważniejszym) jest to, że jest to w końcu coś innego! Fabuła jest pozbawiona wampirów (które teraz opanowały literaturę) co jest dla mnie dużym plusem. Pomysł z pisaniem o aniołach, archaniołach, upadłych aniołach i nefelinach był genialny, niespotykany. Muszę również przyznać, że książka trzyma w napięciu cały czas, bo nie wiemy czy Nora będzie dalej z Patchem, czy odzyska pamięć i tak dalej. Akcja nie toczy się tylko wokół...

filozof | 2016-01-14

Przygoda,ach przygodowa.Powoli się kończy i muszę napisać.Że jest coraz lepiej.
Po nie udanym tomie numer jeden.Ten,numer 3 jest o wiele lepszy.
Czytając zacząłem się dowiadywać,o Nefilach.
Książka,jest owszem nie najlepsza na świecie.
Ale w po równaniu, do tomu 1 jest fajniejsza.
No i te sceny walk,też dały swoje.

Urmurmina | 2014-04-07

Jestem zakochana w serii "Szeptem" - jedna z najlepszych, jakie miałam w rękach! I tym razem trzecia część mnie nie zawiodła, choć obawiałam się, że w drugiej było już wszystko, co miało być i teraz będzie nudno. Ale nie zawiodłam się, wystawienie uczucia Nory i Patcha na próbę chwilami tak mnie absorbowało, że psychicznie byłam w ich świecie a nie swoim (dlatego nie polecam czytać książki podczas gotowania, bo to może się źle skończyć...). Kocham takie opowieści i dla nich właśnie chcę "marnować" czas na czytanie.

kaktusowaona71 | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Po dwóch pierwszych częściach, które nawet dość mi się spodobały, przyszła kolej na rozczarowanie.
"Cisza" jest w moim odczuciu dużo słabsza niż jej poprzedniczki z tego cyklu.
Akcja zdecydowanie zwalnia tempo, bohaterowie zaczynają się kręcić w kółko, a autorka chcąc na siłę pokazać głębszą wartość tej historii wprowadza do niej nadmierne i niepotrzebne komplikacje, pokrętnie i mało wiarygodnie ( a właściwie całkiem niewiarygodnie ) tłumacząc niektóre fakty,co daje niestety opłakany skutek. Mamy tu wiele retrospekcji ( prawie przez pół książki ) przedstawianych z różnych punktów widzenia poszczególnych postaci. Do tego jeszcze zostajemy dość szczegółowo wprowadzeni w politykę zarówno Archaniołów, Upadłych Aniołów jak i Nefili. Przyznam, że znużyło mnie to wszystko trochę, bo pierwsze dwa tomy przyzwyczaiły mnie do tego, iż wszystko gna na złamanie karku. Dlatego wtedy, ze względu na to szaleńcze tempo, mogłam wybaczyć wiele niedoróbek ( czasem potężnych ), bo zwyczajnie nie...

Kinia | 2011-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2011

Powiem szczerze, że jakoś nie przypadła mi do gustu. Akcja była nudna, a przez połowę książki najlepszego bohatera, jakim jest Patch, było tyle co nic. Nora była potwornie irytująca, bo cały czas się do wszystkiego wcinała, popełniała złe decyzję, przed którymi ją ostrzegano, a później robiła z siebie ofiarę. Bardzo brakowało mi również Rixona, bo w poprzednich częściach go lubiłam.. taka mało znacząca i tajemnicza postać, której zabrakło. Także kreując w tej części postać Vee autorka nie popisała się zbytnio. Przestała być śmieszna i skończyła rzucać żartami, a stała się nudna i stale narzekała. Nie było w tej części ani jednego momentu napięcia, czy efektu zaskoczenia. Natłok mętnych, melancholijnych i monotematycznych myśli Nory doprowadzał mnie do szału i sprawiał, że książka była męcząca. Jedynym plusem tej książki był Patch, który zrobił się jakiś istotny dopiero pod koniec.

"Cisza" jest trzecią częścią trylogii Szeptem . Ta część książki podoba mi się najbardziej . Akcja rozpoczyna się na cmentarzu . Nora budzi się w do połowy zapadniętym grobie i nic nie pamięta. Nie wie jak się tu znalazła oraz co się stało , że nic nie pamięta . Znajduje ją strażnik , który pilnuje cmentarza i mówi jej , że zaginęła cztery miesiące temu . Gdy wypuszczono ją ze szpitala wróciła do domu wraz z mamą . Po pewnym czasie mama mówi jej , że chodzi z ojcem Marcie Millar . Nora cały czas czuje , że ktoś ją obserwuje . Od swojej mamy oraz od Vee dowiaduje się niewiele o swoim porwaniu .W końcu spotyka Scotta z którym podobna była przetrzymywana przez Rixona . Chłopak opowiada dziewczynie o upadłych aniołach oraz o Nefilach . Nora poznaje również Jev . Dziewczyna czuje , że zna go dlużej niż on sądzi oraz , że kiedyś ich coś łączyło ... Nora robi wszystko by przywrócić sobie pamięć.Gdy dowiaduje się kto ją porwał i dlaczego oraz dlaczego Patch od czasu jej powrotu nie odzywa...

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 08 listopada 2012

Dużo się dzieje i wiele się zmienia. "Cisza" to chyba przełomowa powieść w sadze "Szeptem" nie jestem pewna do końca czy najbardziej mnie nie wciągnęła właśnie ona. Nie potrafiłam się od niej oderwać i po prostu pochłonęłam ją w rekordowo krótkim czasie.
Polecam!

zobacz kolejne z 19309