Cisza

Silence
Szeptem, Hush hush, anioły
angielski
Elena

Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia. Nareszcie koniec burz między Patchem a Norą. Zakochani przeszli dramatyczne próby wzajemnego zaufania i lojalności, uporali się z sekretami z przeszłości i połączyli dwa światy pozornie nie do pogodzenia. Wszystko to w imię miłości przekraczającej granice między niebem a ziemią. Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć...

Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia.

Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę, w której stawką jest ich uczucie.

źródło opisu: www.otwarte.eu

źródło okładki: www.otwarte.eu

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nora budzi się na cmentarzu i nie pamięta skąd się tam wzięła. W głowie ma pustkę. Okazuje się bowiem, że dziewczyna była przetrzymywana w nieznanym miejscu. Nie było jej kilka tygodni. Nora próbuje dowiedzieć się kto za tym stoi. Jej jedynym sprzymierzeńcem jest dawny przyjaciel z dzieciństwa. Ponadto ma ona przebłyski pamięci, w której kluczową rolę gra czerń. Żeby tego było mało jej matka spotyka się z ojcem jej największej rywalki. Dziewczynie się to nie podoba i buntuje się. Czuje, że wybranek jej mamy nie jest taki świetny jak mogłoby się wydawać. Czuje się przy nim zagrożona. Chcąc poznać tajemnicę...

Meredith | 2014-02-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nora w tej części budzi się na cmentarzu i nie ma pojęcia, gdzie jest i jak się tam znalazła. Nic nie pamięta... Przez pół książki Nora próbuje sobie przypomnieć, co działo się kilka miesięcy wcześniej. Przyznaję szczerze, że męczyło mnie to. Pomysł może i dla niektórych był fajny, ale nie dla mnie. Po prostu mi się to jakoś nie podobało. Nie mogłam doczekać się momentu, w którym Nora przypomni sobie wszystko.
Najbardziej zainteresowało mnie zakończenie. Nie spodziewałam się tego, było to dla mnie duże zaskoczenie. Dzięki temu książkę "Cisza" również uznałam jako jedną z moich ulubionych.

tygrysica | 2011-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2011

Książka wydała mi się najlepszą (jak na razie) z tej serii. Muszę przyznać, że niechętnie sięgnęłam po nią, i z dużym ociąganiem, gdyż poprzednia część "Crescendo" nie wyrwała wielkiego wrażenia na mnie głównie przez swoje zakończenie, ale muszę przyznać, że czym dalej czytałam tym coraz bardziej przekonywałam się do niej, a teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie zawiodłam się na niej.

Pierwszym plusem tej książki (jak i całej serii) jest to, że książka jest pisana prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Drugim (a zarazem wydaje mi się, że najważniejszym) jest to, że jest to w końcu coś innego! Fabuła jest pozbawiona wampirów (które teraz opanowały literaturę) co jest dla mnie dużym plusem. Pomysł z pisaniem o aniołach, archaniołach, upadłych aniołach i nefelinach był genialny, niespotykany. Muszę również przyznać, że książka trzyma w napięciu cały czas, bo nie wiemy czy Nora będzie dalej z Patchem, czy odzyska pamięć i tak dalej. Akcja nie toczy się tylko wokół...

wiejskifilozof | 2016-01-14

Przygoda,ach przygodowa.Powoli się kończy i muszę napisać.Że jest coraz lepiej.
Po nie udanym tomie numer jeden.Ten,numer 3 jest o wiele lepszy.
Czytając zacząłem się dowiadywać,o Nefilach.
Książka,jest owszem nie najlepsza na świecie.
Ale w po równaniu, do tomu 1 jest fajniejsza.
No i te sceny walk,też dały swoje.

kaktusowaona71 | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Po dwóch pierwszych częściach, które nawet dość mi się spodobały, przyszła kolej na rozczarowanie.
"Cisza" jest w moim odczuciu dużo słabsza niż jej poprzedniczki z tego cyklu.
Akcja zdecydowanie zwalnia tempo, bohaterowie zaczynają się kręcić w kółko, a autorka chcąc na siłę pokazać głębszą wartość tej historii wprowadza do niej nadmierne i niepotrzebne komplikacje, pokrętnie i mało wiarygodnie ( a właściwie całkiem niewiarygodnie ) tłumacząc niektóre fakty,co daje niestety opłakany skutek. Mamy tu wiele retrospekcji ( prawie przez pół książki ) przedstawianych z różnych punktów widzenia poszczególnych postaci. Do tego jeszcze zostajemy dość szczegółowo wprowadzeni w politykę zarówno Archaniołów, Upadłych Aniołów jak i Nefili. Przyznam, że znużyło mnie to wszystko trochę, bo pierwsze dwa tomy przyzwyczaiły mnie do tego, iż wszystko gna na złamanie karku. Dlatego wtedy, ze względu na to szaleńcze tempo, mogłam wybaczyć wiele niedoróbek ( czasem potężnych ), bo zwyczajnie nie...

Urmurmina | 2014-04-07

Jestem zakochana w serii "Szeptem" - jedna z najlepszych, jakie miałam w rękach! I tym razem trzecia część mnie nie zawiodła, choć obawiałam się, że w drugiej było już wszystko, co miało być i teraz będzie nudno. Ale nie zawiodłam się, wystawienie uczucia Nory i Patcha na próbę chwilami tak mnie absorbowało, że psychicznie byłam w ich świecie a nie swoim (dlatego nie polecam czytać książki podczas gotowania, bo to może się źle skończyć...). Kocham takie opowieści i dla nich właśnie chcę "marnować" czas na czytanie.

Kinia | 2011-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2011

Powiem szczerze, że jakoś nie przypadła mi do gustu. Akcja była nudna, a przez połowę książki najlepszego bohatera, jakim jest Patch, było tyle co nic. Nora była potwornie irytująca, bo cały czas się do wszystkiego wcinała, popełniała złe decyzję, przed którymi ją ostrzegano, a później robiła z siebie ofiarę. Bardzo brakowało mi również Rixona, bo w poprzednich częściach go lubiłam.. taka mało znacząca i tajemnicza postać, której zabrakło. Także kreując w tej części postać Vee autorka nie popisała się zbytnio. Przestała być śmieszna i skończyła rzucać żartami, a stała się nudna i stale narzekała. Nie było w tej części ani jednego momentu napięcia, czy efektu zaskoczenia. Natłok mętnych, melancholijnych i monotematycznych myśli Nory doprowadzał mnie do szału i sprawiał, że książka była męcząca. Jedynym plusem tej książki był Patch, który zrobił się jakiś istotny dopiero pod koniec.

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 08 listopada 2012

Dużo się dzieje i wiele się zmienia. "Cisza" to chyba przełomowa powieść w sadze "Szeptem" nie jestem pewna do końca czy najbardziej mnie nie wciągnęła właśnie ona. Nie potrafiłam się od niej oderwać i po prostu pochłonęłam ją w rekordowo krótkim czasie.
Polecam!

Pierwsza połowa książki była nużąca, dopiero później mnie wciągnęła i byłam w stanie ją do kończyć.

Jedynym bohaterem, którego polubiłam i którego znosiłam był Patch, niestety trzeciej części cyklu bardzo rzadko się pojawiał, a Nory miałam już stanowczo dość. Strasznie mnie irytowała, gdyż przez całą fabułę robiła z siebie ofiarę. Na początku miała prawno, ale później… No zresztą, daje sobie spokój.

W dwóch pierwszych tomach cyklu „Szeptem” polubiłam Vee za jej sposób bycia. Tutaj diametralnie się zmieniła. Szkoda.

Język, jakim napisana jest powieść nadal się nie zmienił. Jest charakterystyczny dla literatury masowej, a już na pewno dla książek dla nastolatek, ale dla mnie jest zbyt prosty.

Czy przeczytam kolejną część? Nie wiem. Jakoś tak bardzo nie ciekawi mnie zakończenie tej historii, ale też mam zasadę, że nie zostawiam zakończonych cykli.

No cóż więcej chyba do powiedzenia nie mam, już dość wypowiedziałam się na temat poprzednich części. Cały cykl nie jest ambitną...

Patricia | 2013-12-20
Przeczytana: czerwiec 2012

Po skończenie drugiej części - Crescendo, nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie dostanę Ciszę. Serię Pani Fitzpatrick zaliczam do moich ulubionych. Pokochałam historię Nory i Patcha już po przeczytaniu pierwszej części. Oczywiście okładka jak zawsze rewelacyjna.

Nory nie ma dłuższy czas, kiedy wraca nic nie pamięta, prześladuje ją tylko widok czarnych oczu. Usilnie próbuje sobie przypomnieć co się wydarzyło, ale nawet jej najbliżsi jej nie pomagają.

Nora i Patch, aby mogli być razem będą muszą podjąć desperacką walkę ze złem. Wszystko staje im na przeszkodzie, jednak się nie poddają. Szczególnie Patch będzie musiał podjąć najważniejszą decyzje, która może zaważyć nawet na życiu Nory. Ale co jest ważniejsze? Ich miłość czy dobro Nory?

Książki Fitzpatrick obdarzyłam ogromną sympatią. Historie o upadłych aniołach, nefilach i głębokim uczuciu dziewczyny do nadprzyrodzonego chłopaka. Polecam każdemu fanowi fantasy i nie tylko, Książka bardzo wciąga i uzależnia.

Becca Fitzpatrick w Polsce [Oglądaj na żywo już dziś w LC!]

W sobotę 10 listopada autorka bestsellerowej serii Szeptem spotka się z fanami w warszawskim Traffic Clubie. Bezpośrednią transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na lubimyczytać.pl!