Cisza

Okładka książki Cisza Becca Fitzpatrick
Okładka książki Cisza
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 3) fantasy, science fiction
Szeptem (tom 3)
Silence
Otwarte
2011-10-19
2011-10-19
Paweł Łopatka
Szeptem Hush hush anioły

Jak mozna na samym pocztaku ksiazki walnąć amnezja glownej bohaterki 63% ksiazki wedlug czytnika to przypominanie kim jest Patch i o co chodzi, kolejne 37% to idiotyczne decyzje glownej bohaterki !!!
Ksiazka slaba naprawde slaba, nudna.
Nie wiem czy skoncze te serie mimo ze zostal mi ostatni tom.
Może jak poczytam inne w międzyczasie.

Ksiazka slaba naprawde slaba, nudna.
Nie wiem czy skoncze te serie mimo ze zostal mi ostatni tom.
Może jak poczytam inne w międzyczasie.

Zawiodłam się na tej książce. Spodziewałam się czegoś lepszego. Coraz bardziej zaczyna mnie wkurzać główna bohaterka i to, że ona czasami ignoruje niektóre fakty. Wydaję mi się, że spłycony jest odbiór innych postaci książki na główną bohaterkę. Ograniczone przez ramy cechy typowej głównej bohaterki.
Wystawiłam taką ocenę, bo to typowa książka dla nastolatek, więc możliwe, że jestem na nią już za stara i dlatego zbyt krytycznie do niej podchodzę.

Wystawiłam taką ocenę, bo to typowa książka dla nastolatek, więc...

"Trzeci tom serii 'Szeptem' przynosi zupełnie nowe wyzwania. Nora traci wspomnienia i musi odkryć prawdę o swoim życiu i miłości do Patcha. To historia o poszukiwaniu tożsamości i przekraczaniu przeszkód w miłości."

Początek trudny, ale potem akcja się rozkręca.

Początek trudny, ale potem akcja się rozkręca.

Czytałam jak byłam jeszcze świeżą nastolatką, wtedy robiła wrażenie, dzisiaj raczej tak ,, meh ". Chociaż nadal mam słabość do aniołów w literaturze.

Trzeci tom serii "Szeptem" przypomniany. W moim odczuciu słabszy niż poprzednie dwa, ale nie nudny. W tej części dużo się dzieje.

Nora straciła pamięć. Nie pamięta niczego sprzed 5 miesięcy, w tym Patcha, Scotta i innych przedstawicieli nie z tego świata. Nie wie co działo się przez ostatnie blisko pół roku, nie pamięta co odkryła ani co się z nią działo od momentu porwania. Przed dziewczyną teraz trudne zadania - musi na nowo przypomnieć sobie swoją przeszłość. Nie będzie to łatwe, bo nad Norą niestrudzenie "czuwa" Hank Millar. I zrobi wszystko, żeby dziewczyna zbyt szybko nie poznała prawdy...

W tym tomie autorka skupia się na wątku zagubionej Nory. Przerażona, osamotniona dziewczyna walczy z nawiedzającymi ją wizjami i przebłyskami przeszłości. Drugim, a właściwie pierwszym , główniejszym wątkiem jest Hank Millar i jego organizacja. W tej części jeszcze lepiej poznajemy nielubianego czarnego bohatera i jego powiązanie z rodziną Nory.

Autorka wprowadziła do książki kilka nowych postaci, ale "przywróciła" do życia i stare, znane z pierwszej części. Książka choć nie tak porywająca jak poprzedniczki jest godną kontynuacją serii.

Świetna seria coraz bardziej się rozkręca 😍 Bohaterka początkowo po utracie pamięci próbuje przypomnieć sobie zdarzenia z przeszłości jednak mimo to nie powoduje to uczucia nudy. Akcja dzieje się cały czas, a im bardziej się zagłębiamy w książkę tym jest ciekawsza. Zwłaszcza końcówka. Ciekawa jestem dalszych losów bohaterów 😁

Seria ok, ale z każdym kolejnym tomem poziom spadał.

Seria ok, ale z każdym kolejnym tomem poziom spadał.

"Cisza" to trzeci i zarazem przedostatni tom serii "Szeptem", według mnie najlepszy jak do tej pory.
Główna bohaterka, Nora, wreszcie przestała wywoływać uczucie irytacji oraz zaczęła zachowywać się rozsądniej i bardziej adekwatnie do zaistniachych sytuacji. Z kolei Patch powrócił do akcji ze zdwojoną siłą i znów mamy okazję śledzić jego poczynania.
Fabuła z początku skupia się na rekonstrukcji wydarzeń z poprzednich części (dzięki zanikowi pamięci Nory),jednakże akcja wciąż pozostaje dynamiczna i zmienia się wraz z każdą nowo odkrytą prawdą.
Lekkość pióra autorki oraz jej styl bez wątpienia wpływają na dobry odbiór, szybkość czytania i zaciekawienie, rosnące wraz z każdą kolejną przeczytaną stroną.
Bez wątpienia "Cisza" wypada najlepiej na tle pozostałych dwóch pierwszych tomów, co bardzo zachęca mnie do sięgnięcia po ostatnią, czwartą, część tej serii.
Książka ta to świetny czasoumilacz i sposób na zrelaksowanie głowy, szczególnie po wyczerpującej pracy lub całym dniu nauki.
Seria idealna dla czytelników w wieku nastoletnim.

Fabuła z początku skupia...

Człowiek niby pamięta fabułę, wie kto przeżyje i mniej więcej kojarzy wątki, a mimo po paru latach odkrywa perypetie na nowo bohaterów. Ciągle mi się wydawało, że Dabria, jest zaraz po śmierci wasala Patcha, ale wątek Hanka jakoś mi umknął z pamięci. I bardzo dobrze się czytało z takimi mglistymi skojarzeniami. Bardzo przyjemna lektura. Szkoda tylko, że charakterek Jeva i jego sprawki tak mało precyzyjnie są opisywane. Tylko wspominane jest, że ma ciemną przeszłość i nic więcej, a aż prosi się o więcej. Ogólnie upadli przedstawiani są czarno-biało bardzo ale bez żadnych konkretów. A mogła być to bardzo zacna opowieść. Czekam teraz na knowania Dabrii i historię czarnego pióra, bo tyle kojarzę. Ale co z tymi Nefilami??? Ulotna jest pamięć.