Cisza

Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Silence
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Paweł Łopatka
Szeptem Hush hush anioły

Mam wrażenie, że autorka wymyśliła coś na szybko na potrzeby pierwszej części, a potem nie wiedziała jak z tego wybrnąć. Wchodzenie w ciała Nefilów od samego początku było moim zdaniem niepotrzebne i trudno mi uwierzyć, że doprowadziło to do wojny wszystkich ze wszystkimi (ja już nie wiem, kto z kim walczy i co tam się dzieje, przysypiałam). Autorka wymyśliła sobie, że...

"Cisza "to trzecia już cześć opowieści o miłości pomiędzy upadłym aniołem a śmiertelniczka.

W tej części Nora traci pamięć. Nie pamięta ostatnich wydarzeń z przed 5 miesięcy ani swojej wielkiej miłości Patcha . Jednak we wspomnieniach nawiedzają ja myśli o tajemniczym chłopaku o czarnych oczach. Jednak mimo tego że Patch robi wszystko aby chronić ukochaną i zapewnić...

Pochłonęłam. Znowu. Po całym dniu pracy potrzebowałam oderwać myśli od rzeczywistości.
Całkowicie zatraciłam się w tej serii i coraz bardziej żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej.
Przez połowę książki zaciskałam usta ze zniecierpliwienia, a końcówka i tak mnie wbiła w kanapę, bo jak to tak? I dlaczego mam bardzo złe przeczucia dotyczące "Finale"? W głowie piszę już...

Pani Fitzpatrick ma tendencję do odgrzewania przysłowiowego kotleta, trzeci tom serii a relacja głównych bohaterów jest ponownie przedstawiana od początku :] no dobra, główna bohaterka traci pamięć :P czy jest to potrzebne? uważam że nie i nie widzę innego usprawiedliwienia poza takim, że autorka nie ma pomysłu na tę parę ........... a szkoda. Co prawda pod koniec trzeciego...

Nora traci pamięć. Ostatnich kilka miesięcy jest dla niej zagadką. Jej mama spotyka się z ojcem jej znienawidzonej koleżanki z klasy. No i Nefile, upadłe anioły... Od nich nie ma odpoczynku. Dzieję się. Choć przyznam, że coraz mniej mi się to wszystko podoba. Zwłaszcza ta końcówka. No nic, może kolejna część będzie lepsza.

Książka bardzo dobra choć w niektórych momentach miałam wrażenie że coś podobnego już czytałam

Świetnie rozwijająca się akcja. Odkrywanie nowych tajemnic. Zatraciłam się w problemach i życiu bohaterów.

1915

Na półkach: , , , , ,

Najlepsza ze wszystkich dotychczasowych części serii „Szeptem” <3 Upadłe anioły, archanioły, Nefile - ileż tu nieśmiertelnych istot. Ale to niejednoznaczny Patch i twardzielka Nora grają tu pierwsze skrzypce. Bo więzy krwi to jedno, ale miłość to coś zupełnie innego. Co buduje nową jakość bez względu na przeszkody i niebiańsko-piekielne układy :)

Cudowna! Pochłonęłam w 2dni!

Nadal czuję klimat, nadal uwielbiam bohaterów, a historia wbija mnie w fotel, ale jakoś tak dłużyła mi się ta część - nie potrafię wyjaśnić dlaczego.

Dyskusje

15 451