Cisza

Okładka książki Cisza
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
angielski
Paweł Łopatka
Szeptem Hush hush anioły

więcej Więcej

Trzeci tom cyklu "Szeptem".

Nora i Patch mają już za sobą okres kłamstw, tajemnic i niedopowiedzeń. Teraz mogą już cieszyć się swoją miłością, choć i to nie będzie im dane.

Zło nigdy nie śpi. Nefilowie i upadli Aniołowie walczą ze sobą. Hank, przywódca Nefilów, pragnie nakłonić Patcha do współpracy, w zamian za to oszczędzi Norę. Patch się zgadza.

Norze zostaje wymazana...

📕Recenzja:

Okej jak na początku miałam maleńki problem z tą serią. Tak trzecia część cyklu pochłonęła mnie doszczętnie. Jak wcześniej czegoś mi brakowało, tak teraz nie mam się do czego doczepić. Dynamiczna, płynnie zagrana akcja a do tego główna bohaterka została wyklarowana, stała się mniej bezpłciowa, ukazała pazur przez co holernie ją polubiłam

Najsłabsza z 4 tomów :(( Ale nadal łatwo się czyta

Jak sprawić, że postać, która drażni czytelnika stanie się bardziej znośna? Wykasuj jej pamięć. Szczerze? Na mnie podziałało, a Norę w tej części polubiłam o wiele bardziej niż w poprzedniej. No ale od początku!

Trzeci tom zaczyna się z przytupem, podobnie jak zakończył się tom drugi. Od razu jesteśmy wrzuceni w sam środek akcji, nie mamy ani chwili na wytchnienie....

Zgodnie z tutejszą opinią na lubimy czytać - czy dalsza część tym z większym napięciem się czyta :) Czekam z niecierpliwością na film!

Zupełnie nieprzemyślana fabuła, czasem dało się wyczuć, że jest mocno naciągana. Oczekiwałam czegoś lepszego, co mnie porwie i spowoduje, że szybko przeczytam tę książkę. Tak niestety nie było, a z samym czytaniem mocno się męczyłam.

Ten tom jest trochę lepszy niż poprzedni, ale również znajduje się w nim sporo niedociągnięć. W niektórych momentach akcja niepotrzebnie się dłuży, a zachowania bohaterów są irytujące. Zakończenie nie jest najgorsze, ale nie należy też do wybitnych. Daję mocne 6.5/10.

Głupota tej książki mnie pokonała. To już mnie pokonuje, zrobię podejście do ostatniej książki ale coś czuję, że będzie ciężko, ale chcę dokończyć serię.

"Cisza" jest trzecią częścią sagi "Szeptem". W tej części Nora budzi się na cmentarzu z zanikiem pamięci. Dziewczyna zapomniała wszystkie wydarzenia sprzed kilku miesięcy, nie pamięta nikogo oprócz swojej matki i przyjaciółki Vee. Pojawia się również nowa postać Jev, tajemniczy chłopak, który nie wiadomo czemu przyciąga Norę do siebie. Kim jest ten tajemniczy chłopak i...

Z całą sagą mam ten problem, że wszystko wydaje mi się pisane na siłę. Ta część jest lepsza od poprzedniej, ale fabuła średnio się klei - równie dobrze całe "Szeptem" można by zmieścić w jednej książce. Mocną stroną byli z pewnością przyjaciele Nory, ale cała reszta bezbarwna lub irytująca (zwłaszcza główna bohaterka). Zakończenie w innym klimacie, ale niekoniecznie...

16 073
    4 886