Uwaga! Nowa twarz!

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Cykl: Klika z San Francisco (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
The Ashleys: There's a New Name in School
BlackBerry

Trzy obrzydliwie bogate dziewczyny, córeczki najzamożniejszych rodzin San Francisco. Trzy przyjaciółki noszące to samo imię. Ashley, Ashley oraz Ashley. To one rządzą w szkole, to ich słowo jest prawem... Jeśli im podpadniesz, zmienią twoje życie w piekło! Lauren przez lata była ofiarą elitarnego towarzystwa, ale teraz wszystko się zmieniło. Po wakacjach wraca do szkoły odmieniona – jej...

Lauren przez lata była ofiarą elitarnego towarzystwa, ale teraz wszystko się zmieniło. Po wakacjach wraca do szkoły odmieniona – jej ojciec zarobił krocie na internetowym biznesie. Dziewczyna chce zemścić się na pannach Ashley, wkręcić się do elity, a potem zniszczyć ją od środka. Czy uda się jej przechytrzyć rozwydrzone księżniczki? Na początku klika widzi w niej jedynie konkurencję. Jednak szybko okazuje się, że Lauren ma coś, na czym zależy najważniejszej z panien Ashley... Dziewczyna zna Billy’ego, najbardziej pożądanego chłopaka w szkole. I choćby dlatego warto trochę jej odpuścić...

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar

To już moja druga opinia o książce która wydawała się książka interesującą.Opowiada o Lauren która przez lata była prześladowana przez elitarne towarzystwo,więc pomyślałam a co mi zaszkodzi?Więc zaczęłam czytać z zaciekawieniem o przygodach Lauren oraz o trzech przyjaciółkach które ją dręczyły. Po 78 stronach zrezygnowałam:( . Książka jest infantylna i raczej dla nastolatek (11 -12 lat)

witcherrie | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Króciusieńka książka, którą pierwszy raz przeczytałam bodaj w wieku 12 lat- czyli w wieku bohaterek powieści. Byłam nią wtedy zachwycona. Teraz moja ocena zmalała, mimo to nadal uważam ją za interesującą młodzieżówkę.
''Uwaga!Nowa twarz!'' opowiada o Ashley Spencer, Ashley Li i Ashley Alioto, odpowiednio Ashley, Lili i A.A.. Dziewczęta, a raczej ich rodzice, są obrzydliwie bogate i nie żałują wydać 600$ na bluzkę z jakimś prostym napisem od Chanel. Panny A stworzyły Klikę, którą albo się omija szerokim łukiem albo pragnie zdobyć jej uznanie podlizywaniem się. Wkracza jednak Lauren Page, która stała się milionerką dzięki fortunie ojca i chce zaprzyjaźnić się z Kliką, a potem zniszczyć.
Historia banalna. Nie wnosi absolutnie nic, jednak byłam zaintrygowana snobistycznym życiem tych właściwie dziewczynek. Jak dziwna była ich przyjaźń, naszpikowana tajemnicami, wrednością i zazdrością.
Świetnie się bawiłam, ale nie zmienię swojego życia po tej książce. Krótka, relaksująca i...

Martha Oakiss | 2011-05-01
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 maja 2011

"Ale jakim cudem mogła nauczyć się samodzielności, skoro miała na imię tak samo, jak dwie inne najpopularniejsze laski w jej klasie?"

Z panią Melissą miałam do czynienia przy Błękitnokrwistych. I, mówiąc szczerze, byłam zdziwiona, kiedy dowiedziałam się, że otworzyła kolejną serię. Jednocześnie zżerała mnie ciekawość, jak autorka, pisząca o wampirach, poradziła sobie z czymś tak zwyczajnym, opisując życie każdej nastolatki.
Patrząc na okładkę od razu można domyślić się, że będzie to książka dla młodzieży. A spoglądając na ciasteczko w lewym dolnym rogu, zaraz zrobiłam się głodna. Cóż, przeszło mi, kiedy zobaczyłam na nim kościotrupią czaszkę xD
W całej serii Klika z San Francisco (co za nic nie ma nic wspólnego do tytułu oryginału) mamy do czynienia z grupą tzw. szkolnych modnisi. Ashleyki (tak, każda ma to samo imię) rządzą i nikt nie ma prawa się z tym nie zgodzić. Jednak, kiedy do klasy wraca niepozorna Lauren, którą zawsze traktowano jak ofiarę, coś zaczyna...

Magnolia | 2011-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Książka o bogatych, pustych, rozpuszczonych dwunastolatkach. Tyle mam do powiedzenia. Nie warte przeczytania.

kamyk576 | 2014-02-25

Świetna książka! Jak najbardziej polecam.
Przeczytałam już I i II tom, teraz w bibliotece czekam na III :))

sujeczka | 2011-05-06
Przeczytana: 04 maja 2011

Melissa de la Cruz to autorka, która czytelnikom w naszym kraju znana jest głównie dzięki „Błękitnokrwistym”, po których oczywiście ja sama, z moimi mega długimi zaległościami, jeszcze nie sięgnęłam... Miałam jednak okazję przeczytać inną jej serię - „Au Pair”, która przypadła mi do gustu, okazując się idealną rozrywką na wakacyjne dni na plaży. Dlatego też, gdy pojawiła się u nas książka „Uwaga! Nowa twarz!”, będąca pierwszą częścią kolejnej serii Melissy utrzymanej w tym samym stylu, sięgnęłam po nią oczekując podobnej lektury – odprężającej, zabawnej, niewymagającej, po prostu takiej, przy której miło mija czas. I muszę przyznać, że faktycznie tak mi minął.

Historia przedstawiona w pierwszej części „Kliki z San Francisco” nie jest raczej zbyt odkrywcza i oryginalna. Lauren była do tej pory typową szarą myszką, gnębioną przez rządzącą w szkole Klikę, w której skład wchodzą trzy dziewczyny, wszystkie o imieniu Ashley. Czują się one lepsze od innych uczennic ze względu na urodę,...

Weronika | 2014-02-09

Moim zdaniem cała seria jest jedną z najlepszych "dziewczyńskich" książek. Jest ona zdecydowanie dla osób które interesują się modą, znanymi markami ubrań, ponieważ ten wątek bardzo często się powtarza. Ogólnie fabuła też jest ciekawa i od razu sięgnęłam po kolejną część.

Kyou | 2013-09-07
Przeczytana: 05 września 2013

Co mnie przyciągnęło do tej książki? Otóż napis autorka serii Błękitnokrwiści. Z wielką chęcią zabrałam się za czytanie i dostałam fantasy jeszcze lepsze niż owa sławna seria pani de la Cruz. Poznajemy Ashley, Ashley oraz Ashley. To nie żaden błąd. Otóż mamy przed sobą najsławniejsze dziewczyny w szkole. Klikę. To one dyktują modę, noszą najdroższe ubrania, oceniają innych.

Lili, jak nazywają Ashley Li, jest królową organizacji. Potrafi zorganizować wszystko. Jest zazdrosna o to, że nie jest najsławniejszą z Kliki i to nie na nią, ludzie bezpośrednio zwracają swoją uwagę. Pragnie być jak jedna z przyjaciółek.

NPNW (najlepsza przyjaciółka na wieki) czy najgorszy wróg? Z punktu widzenia Ashley Li na jedno wychodzi.

A.A., czyli Ashley Alioto. Wysoka, piękna, bogata. Nieważne, co na siebie włoży i tak będzie wyglądać idealnie. Nie angażuje się w spory między dwoma najlepszymi przyjaciółkami. Jest neutralna, jak Szwajcaria. Zakochana w internetowym chłopaku, z którym...

złotówka | 2016-01-31

Nie interesuję się modą, a cała infantylność tej książki zwyczajnie mnie irytowała. Uważam się za osobę dojrzałą i niestety ,, nie lecę" na książki tego typu. Stanowczo odradzam.

Cuksowa | 2013-04-21

W książce dominuje opowiadanie o zakupach, markowych rzeczach i zazdrości. Nic aż tak ciekawego się niestety nie dzieje. Książka dość zwyczajna.