Faza piąta: Ciemność

7,98 (2037 ocen i 149 opinii) Zobacz oceny
Fear. A Gone Novel
gone, strach, magia, przyszłość
Accio

Perdido Beach, Kalifornia. Zawieszenie broni. Pokój w ETAPie jest kruchy jak szkło. Cain rządzi w swojej domenie żelazną ręką. Sam nie może zaznać spokoju. Ustanowili nowe prawa, przetrwali głód, plagę kłamstw, wreszcie zarazę… Ale teraz bariera staje się czarna. ETAP ogarnia nieprzenikniona ciemność. Ale mrok nie jest jedynym zagrożeniem. Giną zwierzęta i ludzie. Nieznana dotąd moc wywraca...

Ale mrok nie jest jedynym zagrożeniem. Giną zwierzęta i ludzie. Nieznana dotąd moc wywraca ich ciała na drugą stronę.

Im głębsze cienie, tym bardziej Ciemność rośnie w siłę. Ze swego leża w głębi ziemi Gaiaphage sięga po to, czego najbardziej pragnie. Po ludzkie ciało, w którym mogłoby się odrodzić.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar, 2012

Everyle | 2018-10-01
Przeczytana: 23 września 2018

Przeżyli już głód, pragnienie, plagę i wiele bitew. Mogłoby się wydawać, że wszystko najgorsze już za nimi... Mijają cztery miesiące odkąd większość mieszkańców Perdido Beach przeniosła się wraz z Samem nad jezioro Tramonto. Ci pozostali w mieście, muszą wykonywać rozkazy Caine'a, który rządzi żelazną reką. Coś jednak zaczyna się dziać z barierą; stopniowo robi się czarna, a teren pod kopułą zaczyna ogarniać ciemność. Nikt nie wie, czy następnego dnia znów wstanie słońce. A w ciemności dzieją się rzeczy niewyobrażalne- nie tylko giną zwierzęta czy rośliny, dochodzi również do dziwnych mutacji, jakich jeszcze wcześniej w ETAP-ie nie było.

Coraz bardziej zbliżam się do zakończenia serii "Gone". I chociaż od samego początku chcę poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, to jednak nie czuję się jeszcze gotowa do opuszczenia tego świata i bohaterów. Tym razem Grant uchylił nieco szerszą furtkę i wreszcie wyjawił tajemnicę na temat tego, co stało się z rodzicami po powstaniu kopuły...

Ameliapolonaise | 2018-07-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018

Zapraszam do przeczytania opinii na stronie http://www.vertynapisze.blogspot.com/

introdukcja | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Ta część cyklu jest zdecydowanie najbardziej intrygująca w porównaniu do pozostałych, z uwagi na ukazanie rzeczywistości poza barierą. Dopiero teraz dowiadujemy się jak postrzegany jest ETAP przez resztę świata. Uważam że ten wątek powinien być bardziej szczegółowo i szerzej opisany. Ogólnie książka na plus, pozostało mi sięgnąć po ostatnią już część i dowiedzieć się jakie jest zakończenie całej historii.

Matt | 2017-11-16

Moim zdaniem jest to najgorsza część z serii gdyż najnudniejsza, brakuje też tego typowego klimatu poprzednich części (nawet 2).

Aramina | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Jak to bywa w przypadku "Gone" dostajemy porywającą, pełną akcji i szybkiego tempa powieść. Wciąga bez reszty, zakończenie rysuje się przed nami coraz wyraźniej, na tyle jednak tajemnicze, że doczekać aż wpadnie mi w ręce część ostatnia będzie niesamowicie ciężko.

Zielonooka | 2017-03-21

Bariera staje się czarna, a ETAP ogarnia tytułowa ciemność. Diana spodziewa się dziecka, ale nawet nie przypuszczała, co się z nim stanie...
Cigar twierdzi,że widzi Małego Pete'a. Rozpoczyna się desperacka walka o światło. Narracja jest prowadzona również z zewnątrz ETAPU-podoba mi się to, bo nie znoszę dowiadywać się czegoś już po faktach. Powieść była ABSOLUTNIE FANTASTYCZNA,polecam:)

Gadyuka | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Mieszkańcy ETAP-u podzielili się na dwie grupy. Jedna to dzieciaki z Perdidio Beach, którymi rządzi król Caine, a druga to ludzie znad jeziora Tramonto, których przywódcą jest Sam. Caine trzyma w ryzach dzieci i ustanawia zasady. Jednakże jeden z rybaków, Cigar, który wdał się w niepotrzebną bójkę i zabił nieumyślnie chłopaka, zostaje skazany na cały dzień z Penny, chorą na umyśle dziewczyną, która potrafi ziścić koszmary. Chłopak wydłubuje sobie oczy, Quinn podejmuje strajk, Albert ucieka, a Caine nie potrafi zapanować nad chaosem. Tymczasem nad jeziorem sprawy mają się nieco lepiej. Diana spodziewa się dziecka. Sam z trudem znosi rozłąkę z Astrid, która po zabójstwie małe Pete'a odeszła i nikt nie wie, gdzie przebywa. Wszystko jednak zaczyna się zmieniać, kiedy na zewnątrz naukowcy rejestrują zmianę odczytu fal elektrycznych bariery, a ona sama zaczyna czernieć. I to szybciej, niż ktokolwiek by przypuszczał. ETAP pochłania nieprzenikniony mrok. Nikt nie wie, dokąd idzie, kto jest...

| 2016-12-15

Cała seria oceniona na 8,9/10 bez odrębnego oceniania tomów, z których jedne były trochę lepsze a drugie trochę gorsze.

Kyrylyn | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 10 lipca 2016

Gdyby nie to, że para którą shippuje miała w tej książce dosyć dużo uwagi to ocena byłaby nieco niższa. Oczywiście bardzo lubię tą serię, ale mam dość kilku rzeczy, a zwłaszcza związku Sama i Astrid. Naprawdę nie mogę wytrzymać takiego czegoś. Ogólnie mam dosyć postaci Astrid, która jest tak zarozumiała i wbrew pozorom tak tępa i wredna, że czasem mam ochotę pojawić się w tej książce i jej przywalić. Jak można się tak zachowywać? ( UWAGA! MOGĄ SIĘ POJAWIĆ SPOJLERY!!!!!!!!!)
Najpierw zostawia Sama na nie wiem jak długo, a później wraca bo brakuje jej jego "silnych ramion i ciepła jego ciała"? Oj no błagam! A on oczywiście jest tak nią zafascynowany, że zawsze jej wybacza. TYPOWE. Czemu zawsze wszystko zostaje wybaczone i zapomniane, a Astrid zawsze wszystko uchodzi na sucho i myśli ze jest jakąś kurde super bohaterką ETAP-u? ŻAŁOSNE.
No... to tyle w temacie. Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłam moim zbulwersowaniem.

Nicość | 2016-06-27

Świetna! Książki z tej serii niesamowicie wciągają :)