O czterech warszawskich pstroczkach

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
bajka, wróble, Warszawa
Joanna Królowa

"Historia o czterech warszawskich pstroczkach" powstała podczas okupacji. Jest to pierwsza Ireny Jurgielewiczowej książka napisana dla dzieci. Wydana została po namowach Ewy Szelburg-Zarembiny.

źródło opisu: strona www wydawcy

źródło okładki: strona www wydawcy

Kryanka | 2015-01-10
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane

Cudowna, mądra, ciepła i trochę smutna opowieść o uroczych bohaterach. Rozwija wrażliwość i empatię. Jako dziecko kochałam tę książkę.

Yrr | 2016-06-07

Jest to książka dla dzieci, ale myślę że w końcu znajdę czas, żeby przeczytać ją po kilkudziesięciu latach i zobaczyć jak zostanie odebrana przeze mnie, tym razem już dorosłego.

Tytułowe pstroczki to wróble, które, właśnie przez tę książkę, do dzisiaj darzę wielką sympatią, i to ta pozycja sprawiła chyba, że polubiłem również bajkę "Przygód kilka wróbla Ćwirka". Ich przygody tak mnie pochłonęły, że całą książkę pochłonąłem w PKSie, w drodze z urlopu, a miała starczyć na kilka ostatnich dni wakacji.

Polecam wszystkim dzieciom, które zaczynają przygodę ze światem książek, lub rodzicom, którzy szukają czegoś, co można poczytać swoim pociechom.

Alek | 2016-11-21
Na półkach: III,7, Przeczytane