Majka z Siwego Brzegu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Katarzyna

Opowieść o dziewczynce z prowincji, jej dzieciństwie i przyjaźniach.
Książka dla dzieci autorstwa Miry Jaworczakowej, znanej pisarki, żyjącej w latach 1917-2009.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Onilom | 2013-11-24

"Majka z Siwego Brzegu", Miry Jaworczakowej, to opowieść o dziewczynce z prowincji, jej dzieciństwie, przyjaźniach. Ciepła książeczka.

"Ale się narobili! I to wszyscy: mama pokoje wypucowała, że wydaje się teraz, jakby każdy przedmiot w nich świecił, jakby słońce całą swoją wiosenną jasnością wpadło do domu przez umyte szyby; ojciec piwnicę i przybudówkę na narzędzia oporządził, a Jasiek z Majką... no, proszę, niechby kto ten strych zobaczył, jak się na nim czysto zrobiło! Majka sama własnoręcznie wszystek kurz wymiotła, wszystkie śmeicie i pajęczyny precz wyrzuciła.
Takie to wiosenne porządki. Mama już o swoim ogródku rozmyśla z upodobaniem, bo miło jej zawsze, gdy w nim kwiaty dobrze wyrosną, i miło, gdy sąsiadki, jak co roku, będą nad nim cudowały:
- Nagórna ma złote ręce! Ciasto jak wypiecze, zawsze udane; kwiaty przy domu piękne do podziwu! Powiedziałabyś, Michasiu, jak to robisz..."

koniaralisa13 | 2015-03-26
Przeczytana: 25 marca 2015

super powieść!!!!!!!! polecam szczególnie młodszym czytelnikom:)

Ewelina85 | 2016-03-17
Przeczytana: lipiec 1994

Bardzo przyjemna lektura, która zapadła mi w pamięć z dzieciństwa. Z chęcią przeczytam ją ponownie :)

Ola_Czyta | 2011-10-15

Kocham!!! Najlepsza ksiąka z dzieciństwa