Dzieci z Leszczynowej Górki

Wydawnictwo: G&P
83-7272-061-4
magda

Inne wydania

Wesołą, sympatyczna i zajmująca opowieść dla dzieci autorstwa Marii Kownackiej i Zofii Malickiej. Ewa i Tomek mieszkający w gajówce na Leszczynowej Górce poznają las i zaprzyjaźniają się z jego mieszkańcami

Aleksandra | 2015-06-29
Przeczytana: 1962 rok

Książka, którą czytałam wielokrotnie sobie i rodzeństwu. Niezapomniane historie mieszkańców Leszczynowej Górki należały kiedyś do kanonu lektur szkoły podstawowej.

Aneta | 2013-06-18

"Dzieci z Leszczynowej Górki" M.Kownackiej i Z.Malickej to idealna książka na wakacje. Bohaterowie tej pełnej przygód książki - Ewa, Tomek i Antoś to dzieci pana gajowego. Mieszkają w gajówce niedaleko Sarniej Polany, w ładnym domku oplecionym dzikim winem. Leszczynowa Górka leży nad jeziorem, pośród wielkich lasów. Ewa bardzo lubi szyć spódniczki dla swych lalek i pomagać mamusi w gospodarstwie. Tomek uwielbia zabawy z Azorem i lubi spacerować po lesie. Antoś jest dużym chłopcem i chętnie pomaga tatusiowi zbierać w lesie nasiona różnych drzew. Dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Najchętniej zaszywają się na małej wysepce, na którą można dostać się łódką.
"Dzieci z Leszczynowej Górki" to bardzo ciepła, pozbawiona przemocy opowieść o przygodach trójki rodzeństwa. Jest inspiracją do zabaw, źródłem poznawania przyrody i do szanowania otaczającego nas piękna. Książkę tą posiadamy w naszej rodzinnej biblioteczce od pięćdziesięciu lat. Była to ulubiona...

Lili20 | 2011-11-28
Przeczytana: 14 września 2011

Niezapomniana książka dzieciństwa. Mam nadzieję, że również będzie taką dla moich córek. Opowieść o lesie i wszystkich jego mieszkańcach przedstawiona w wielu przygodach trójki rodzeństwa, będących dziećmi gajowego. Serdecznie polecam już dla 5-latków oraz starszych dzieci, jak również dla zapalonych miłośników przyrody.

Przeczytana: 08 czerwca 2015

Ciekawa książka, która zapędza nasze myśli w przeszłość. Można poczuć smaki dzieciństwa. Zdeczko ciężki staropolski język, ale warto wrócić wspomnieniami do słodkiego, błogiego dzieciństwa.

malbik | 2012-12-29

Moja ukochana, najwspanialsza powieść dzieciństwa! Czytałam ją mnóstwo razy! Na pewno obowiązkowa lektura moich dzieci :)

Evalynn | 2011-12-27

Na tej książce nauczyłam się czytać i dlatego darzę ją ogromnym sentymentem.

cariad | 2016-11-07
Doracy | 2016-05-14