Niebieska latarnia

Tłumaczenie: Krystyna Dolatowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niebieska latarnia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Mes apprentissagnes, Le fanas bleu
830600986X
pisarze, pamiętniki
Marek

"Niebieska latarnia" obejmuje dwa tomiki wspomnień Colette (1873-1954): "Moje lata terminowania" i "Niebieską latarnię", które jakby klamrą spinają jej długie, pracowite i niespokojne życie. W "Latach terminowania" opowiada o swoim wiejskim dzieciństwie i początkach kariery pisarskiej i dziennikarskiej w Paryżu; w "Latarni" mówi o schyłku swojego życia, w którym, unieruchomiona chorobą, potrafi ją jednak przezwyciężyć - piórem.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984

źródło okładki: Zdjęcie autorskie