Aforyzmy, zmyślenia, paradoksy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-239-8
Agnieszka

Niewielu jest pisarzy jak Oscar Wilde, których własne życie, wybory i tragedie tak bardzo łączyłyby się z przesłaniem całej twórczości.

Obrazoburcze opinie, ostra ironia, błyskotliwy paradoks to znane gry salonowe i literackie. Wilde uczynił z nich swoją wielką grę z życiem. Przyjął wszystkie konsekwencje takiego wyboru: najpierw wielkość, potem upokarzający upadek. I pozostał wielką legendą.

kris81CK | 2016-03-13
Przeczytana: marzec 2016

Zbiór najlepszych cytatów z różnych dzieł Oscara Wilde zwanego także "Królem Życia" i "Lordem Paradoks". Ich autor jak zwykle w sposób figlarny i obsceniczny (jak na swoje czasy) porusza różne problemy dotyczące życia towarzyskiego, politycznego jak i kulturowego. Książka ta to wielka gratka dla wielbicieli Oscara Wilde, a i osoba nieznająca jego twórczości znajdzie niejedną "złotą myśl". Sam śmiałem się czytając kilka aforyzmów w niej zawartych, czym naraziłem się na nieprzyjazne spojrzenia innych użytkowników czytelni ;B

Agata Kłodzińska | 2013-08-03

Oscar <3

| 2014-01-05
Przeczytana: 2011 rok

Mistrz sztuki swej. Bezużytecznej?

non | 2016-02-05
Michał Gołębiewicz | 2016-01-13