Franz Kafka

Biografia Franza Kafki.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://literacki24.pl/

anamorphosee | 2014-05-26

Warto zapoznać się z tą biografią Franza Kafki, gdyż nie będąc zbyt obszerną obejmuje większość istotnych zagadnień dotyczących pisarza. Autor nie próbuje nam wmówić żadnej z teorii roztaczających się wokół Franza, a jedynie rozważa możliwe stany psychiczne autora Procesu. Tych, którzy nie znają twórczości F.K. może zachęcić do sięgnięcia do jego prozy. Poza krótką biografią, książka zawiera rozdział z cytatami F.K., F.K. w oczach pisarzy i krytyków oraz kalendarium ważniejszych wydarzeń.

czwartaoslpoj | 2013-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2013

" Kafka - odwrotnie - przez literaturę właśnie, przez pisanie, które było dla niego modlitwą i próbą życia, powracał do świata, odradzał się po poniżających doświadczeniach dnia, odnajdując w swoich wizjach, ich prawdziwe znaczenia, konieczności, możliwe konsekwencje. Pisząc wyjaśnić chciał swoją sytuację, odszukać w tym wszystkim , co w tak skomplikowany sposób składało się na jego los, jakąś ludzką, ogólną prawidłowość, wyciągnąć wnioski, które swój sens zachowałyby także poza obrębem praskiego getta,"

Isabelle | 2014-06-17
Przeczytana: 1985 rok

Czlowiekowi,którzy za zycia upora sie z zyciem, trzeba jednej reki do chocby czesciowego odpedzenia rozpaczy nad wlasna dola - udaje sie to bardzo niedoskonale - druga reka moze zapisywac to co dostrzeze pod gruzami, widzi bowiem inaczej i wiecej niz inni....(Franz Kafka:Dzienniki 1910-1923)

Klaud | 2015-01-06
goszkaola | 2013-10-17