Chłód. Izolacja

Tłumaczenie: Sława Lisiecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pięcioksiąg autobiograficzny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Die Kälte. Eine Isolation
literatura austriacka

"Przyczyna", "Suterena", "Oddech", "Chłód", "Dziecko" – autobiograficzny pięcioksiąg wybitnego austriackiego prozaika i dramatopisarza to drobiazgowa rekonstrukcja lat dojrzewania. Analiza "niszczycielskich machin" – szkoły, rodziny, instytucji, społeczeństwa, ich nieznoszącej sprzeciwu, bezwzględnej opresyjności. To brutalna ocena tępego i zaślepionego w swym konformizmie narodu, nieskończonej ludzkiej obojętności. To nieskrywana manifestacja gniewu i pogardy, hołd złożony samotności i jednocześnie rzucone jej przekleństwo. To przeprowadzana na sobie samym wiwisekcja.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie