Nieznana

Cykl: Czas Wygnania (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Unknown
dżin
Lucy

Wyklęta ze swojego świata kobieta-dżinn odkrywa w świecie ludzi zakazaną miłość Kiedyś Cassiel była potężnym dżinnem. Ale sprzeciwiła się swemu panu, który zesłał ją na ziemię, gdzie spotkała Strażników Pogody - ludzi obdarzonych mocą panowania nad żywiołami. I pokochała jednego z nich, łamiąc odwieczne prawo swojej rasy… Nagle dzieci Strażników zaczynają znikać bez śladu. Cassiel pragnie...

Wyklęta ze swojego świata kobieta-dżinn odkrywa w świecie ludzi zakazaną miłość

Nagle dzieci Strażników zaczynają znikać bez śladu. Cassiel pragnie pomóc je ocalić i rozwiązać zagadkę łączącą śmiertelników i dżinny. Wyklęta ze swojego świata, nieznana w świecie ludzi może liczyć tylko na własne nadwątlone moce i oszałamiającą moc uczucia…

WampirkaJustynka | 2013-11-19
Przeczytana: 24 września 2013

Nawet przyjemnie się czyta. Dżiny co prawda nie należą do moich ulubionych istot, ale ta książka jakoś przypadła mi do gustu.

Marthuu | 2016-06-01

Oj, oj, oj. Moja naiwność nie zna granic. Jeszcze gorsza od poprzedniej, ja po prostu nie wiem jak można ją przeczytać, nie zasypiając. Najgorsze jest to, że początek nawet mi się podobał, jakby był z zupełnie innej bajki, a tu nagle kolejny rozdział i sama się śmieję ze swojej głupoty :) Zamiast mnie zrelaksować, poruszyć, rozweselić, no nie wiem, cokolwiek! Zostawiła jedynie pustkę + to co było przed jej przeczytaniem, czyli pustka po poprzedniej części + moje strzaskane uczucia i serce ubolewające nad kolejnymi biednymi czytelnikami, zaciekawionymi kobietą-dżin ;/ Zdecydowanie nie polecam!

Scylla | 2013-07-15

Cassiel i Luis coraz mocniej odczuwają do siebie coś, o czym wcześniej nie mieli pojęcia. Ich uczucie w błyskawicznym tempie się rozwija. Ale nie wszystko jest jeszcze w porządku. Stałe napięcie daje o sobie znać. Szczególnie że bratanica Rochy - Ibby nadal się nie odnalazła i minie trochę czasu nim bohaterowie zorientują się, gdzie ona jest.

Podczas trwania fabuły wydarzyły się okropne sceny, które dolały oliwy do ognia i puściły z dymem moją dziecinną niecierpliwość. Bo kto nie potrafi się uzbroić w cierpliwość nie może w pełni delektować się książką.

Zdecydowanie polecam. Krew. Łzy. I miłość.

książek: 1925
ola161 | 2011-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2011

Chyba nigdy nie spotkałam się z książką, w której od razu wiedziałam jak akcja dokładnie się potoczy (nie licząc oczywiście tandetnych romansów). Jednak w tej książce nie było niczego, czego by już nie było w części pierwszej. Autorka dokładnie powieliła ten sam schemat zmieniając tylko lokalizację wydarzeń. Mogłam ze 100% pewnością powiedzieć kiedy główna bohaterka zostanie ranna albo ktoś ich zaatakuje. Jak dla mnie to jest straszne, że autorka wciska taki kit czytelnikowi. To jak kiepski sequel, który ciężko strawić.
Fabuła w ogóle nie posunęła się do przodu. Autorka rozwinęła tylko 2 nowe wątki, reszta bez zmian. Z bohaterami jest to samo. Jak dla mnie w ogóle ich nie rozwija, nie ukazuje nic czego bym się już nie dowiedziała z pierwszego tomu.
Jak dla mnie książka ta została napisana na odczepnego i prawdopodobnie na fali popularności pierwszej części.

| 2011-02-01

Nieznana jest drugim tomem najnowszego cyklu Rachel Caine - amerykańskiej autorki powieści science fiction i fantasy, która podbiła serca swoich fanów dzięki fenomenalnej serii "Wampiry z Morganville".

Cassiel była niegdyś potężnym dżinem, który został ukarany za niewypełnienie polecenia. Pozbawiona swojej naturalnej mocy zdana została na łaskę opiekującego się nią Strażnika, który od tej pory miał towarzyszyć jej w życiu codziennym. Początkowo zamiany są dla głównej bohaterki czymś niewyobrażalnym, jednak z czasem wszystko zaczyna się układać i kobieta zaczyna czuć się wśród ludzi niezwykle swobodnie.

W pewnym momencie dzieci Strażników zaczynają znikać bez śladu. Cassiel pragnie pomóc je ocalić i rozwiązać zagadkę łączącą śmiertelników i dżiny.Wyklęta ze swojego świata, może liczyć jedynie na swoje ograniczone zdolności, a także moc uczucia...

Na samym początku podchodziłam do tej powieści z dużym dystansem. Kompletnie nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, a już tym...

freeqa | 2012-01-06
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Nie mogłam doczekać się kiedy dorwę tą część, bo poprzednia bardzo mi się podobała. Świetnie się czytało i w dodatku bardzo szybko. Główna bohaterka bardzo przypadła mi do gustu, tak jak i jej partner. Fajnie opisane momenty akcji, więc nawet na nich nie można się nudzić. Ciekawi mnie jak rozwinie się i jak zakończy ta historia, dlatego z niecierpliwością będę czekać na kolejną część ;)

Patrycja | 2011-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Książka Ta bardzo mi się podobała jest dynamiczna,ma szybkie zwroty akcji i szybko się ja czyta. Dobra na zimowy wieczór. Gorąco polecam.

radosiewka | 2011-11-09
Przeczytana: 14 października 2011

Rachel Caine to amerykańska pisarka słynąca głównie z serii „Wampiry z Morganville” i wiele osób może nie znać jej znacznie młodszego cyklu „Czas wygnania”. Byłoby to jednak błędem, ponieważ już pierwsza część, „Wyklęta”, była miłym powiewem świeżości w gatunku miejskiego fantasy. Sama autorka przyznaje, że chciała tym razem odejść od romansu paranormalnego i pójść w stronę prozy dla dojrzalszego czytelnika. W drugiej odsłonie przygód Cassiel można zatem znaleźć próbę połączenia akcji, romansu i walki z własną naturą.

Główna bohaterka jest dżinnem, który z powodu swojego nieposłuszeństwa został wygnany na Ziemię. Udało się jej jednak trafić po opiekę Strażników – osób z mocami zdolnymi poskromić żywioły, ale mimo wszystko nie posiadającymi wystarczającej potęgi, aby walczyć z dżinnami. Cassiel już w pierwszej części cyklu zaczęła oswajać się z ludzkim ciałem i uczuciami – teraz otrzymaliśmy dalszy ciąg jej uczłowieczania, jednak momentami autorka za bardzo uwierzyła w dobroć...

xpyzia | 2015-02-19
Przeczytana: 2014 rok

Po pierwszej części spodziewałam się naprawdę czegoś bardzo dobrego, może dlatego lekko się zawiodłam po jej przeczytaniu. Pozycja warta przeczytania, jednak lekko przewidywalna co jest bardzo dużym minusem jeśli porównujemy ją z pierwszą częścią trylogii.

scorpius | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Kolejna część, a tak samo dobra. Śmiem twierdzić, że w niektórych momentach "Nieznana" była nawet lepsza.
Szybkie zwroty akcji, i dużo Rashida w tej części - to mi się szczególnie spodobało.
Oczywiście, polecam.