Po prostu Nigella. Smacznie, łatwo, przyjemnie.

Tłumaczenie: Katarzyna Skarżyńska
Wydawnictwo: Filo
tree

Przygotowanie potraw i samo jedzenie powinno zawsze sprawiać nam przyjemność. Książka “Po prostu Nigella” to zbiór łatwych przepisów na proste, sycące potrawy, dopasowane do rytmu codziennego życia. Szybkie, kojące kolacje (łosoś w miso, curry z kalafiora i nerkowców) i bezstresowe pomysły na przyjęcia (kurczak pieczony z gorzkimi pomarańczami i fenkułem), a także cudowne, błyskawiczne dania...

Przygotowanie potraw i samo jedzenie powinno zawsze sprawiać nam przyjemność.

Książka “Po prostu Nigella” to zbiór łatwych przepisów na proste, sycące potrawy, dopasowane do rytmu codziennego życia. Szybkie, kojące kolacje (łosoś w miso, curry z kalafiora i nerkowców) i bezstresowe pomysły na przyjęcia (kurczak pieczony z gorzkimi pomarańczami i fenkułem), a także cudowne, błyskawiczne dania do jedzenia z miski na wygodnej sofie (makaron po tajsku, z cynamonem i krewetkami), każdemu gwarantują dobre samopoczucie.

Czy chcecie złapać oddech pod koniec długiego, męczącego tygodnia (żeberka wołowe po azjatycku), czy pragniecie słodkiego przysmaku (cytrynowa beza Pawłowej, ciasteczka w kokilkach), czy też rano macie ochotę na śniadanie, które doda sił (oliwna granola), książka Nigelli jest pełna przepisów, które na pewno wejdą na stałe do waszego kulinarnego repertuaru.

Książka “Po prostu Nigella” to doskonałe antidotum na życie w biegu: pozwala w spokoju cieszyć się jedzeniem, które koi i poprawia nastrój.

125 przepisów pełnych energii i inspiracji.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Patrycja k | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Z pewną niechęcią sięgnęłam po książkę Bogini Kuchni Nigelli. Z niechęcią dlatego, że obawiałam się bardzo tuczących potraw. Widziałam trochę programów w TV i wysnułam takie wnioski: Smaczne, ale niezdrowe. Nic innego z nowości w danym momencie nie było w bibliotece więc przytaszczyłam do domu dwie pozycje Nigelli. Zacznę od "Po prostu Nigella". Jest to chyba jedna z nowszych pozycji tej autorki, bo wydana bardzo ładnie. Dopracowana w każdym szczególe. Cieszy oko. Zdjęcia na wysokim poziomie. Najbardziej spodobało mi się poczucie humoru autorki. Uśmiałam się przy prawie każdym przepisie, kiedy Nigella wyjaśnia skąd pomysł na dany przepis. To, że nie przeprasza za uwielbienie do cielęciny (Nie zamierza przepraszać żadnych fundacji działających na rzecz ochrony przed niehumanitarnym traktowaniem zwierząt...)a także to, że drwi sobie z tradycyjnych przepisów innych nacji i zmienia je wg jej widzimisię, sprawia że chce się przeczytać każdy wstęp przed przerobieniem danego przepisu....