Zwiadowcy. Królowie Clonmelu

Wydawnictwo: Jaguar
The Ranger's Apprentice: The Kings of Clonmel
zwiadowcy, flanagan, królowie
Edyta

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca, przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą... Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom, ale, jeśli będzie walczył samotnie, upadnie. Will, Halt i Horace wyruszają na Wschód, by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.empik.com

wiejskifilozof | 2016-11-23

Książki autora czyta się bardzo szybko,w miarę łatwy tekst to pozwala.
Królowie Clonmellu,nie ustępują innym tomom.
Mierzymy tu się z pewną sektą.Sektą,która wpływa destrukcyjnie na funkcjonowanie państwa.

Will,występuję tu jako szpieg.Którego,zadanie jest dotarcie to środka,nieformalnej grupy religijnej.

Jednak prawdziwa przygoda czeka Halta,który dociera do dawno niewidzianego brata.

Ten tom podobał mi się ciut mniej.Dlatego dostanie troszkę mniej gwiazdek.

veinylover | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Mamy tu co prawda znowu pół książki i cała reszta zdarzeń zamykających rozpoczęte tu wątki zamknie się dopiero w następnym tomie (co powoduje dla mnie automatycznie mniej gwiazdek), ale tom zamyka jednak główną opowiadaną tu historię, a mianowicie rozwiązuje bałagan powstały w królestwie zarządzanym przez brata Halta. No i to jest na plus, dlatego pomimo, że marudzę iż za pół książki należy się pół oceny - tutaj dałem z tego powodu więcej.
Autor zajął się ukazaniem jednego z najobrzydliwszych zjawisk nie tylko naszych czasów, a mianowicie zjawiska sekciarstwa, sekty. Sekty są powoływane do życia i zarządzane przez psychopatów, których jedynym celem jest wydojenie tak zwanych „wyznawców” bez liczenia się z metodami służącymi osiągnięciu tego celu. Wszystkie chwyty dozwolone, można niszczyć życie setkom ludzi, kraść ich szczęście i życie, manipulować, mordować. I za to, jak Flanagan nam pokazał obrzydlistwo tego zjawiska, ma u mnie wielki plus. Świetnie pokazane jest budowanie takiej...

Estera | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Kolejny tom znakomitej serii. Wciąż zaskakuje, wciąż śmieszy. Za każdym razem kiedy czytam kolejną książkę z tej serii przypominam sobie, dlaczego cały cykl tak mi się podoba. Polecam gorąco :)

Agata | 2014-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Po małym rozczarowaniu siódmym tomem (''Okup za Eraka'') nareszcie wszystko wróciło do normy ;) Kolejna część przygód młodego zwiadowcy sprawiła mi nie mało przyjemności z czytania. Will, Halt i Horace to chyba najlepsza trójka bohaterów z całej serii, którzy zaskakują swoimi czynami i humorem. Zabieram się od razu za kolejny tom :) Polecam!

Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: 26 maja 2011

Ta seria jest fenomenem pod względem poziomu - naprawdę autor ten poziom trzyma. To już 8 tom, a wciąż dużo się dzieje, wciąż odkrywamy coś nowego w życiu bohaterów, wciąż obserwujemy rozwój tychże bohaterów.

8 tom to książka poświęcona Horace'owi. Horace jest przyjacielem Willa, głównego bohatera. Kto czytał, to tylko przypomnę - obaj wychowywali się w tzw. sierocińcu na zamku króla Duncana, tylko że Horace poszedł do szkoły rycerskiej i kształcił się w technikach rycerskich sztuk walk, a Will został zwiadowcą. W kolejnych tomach wielokrotnie wspólnie pokonywali różne trudności - Will był zwykle mózgiem operacji, Horace jego podporą fizyczną, często duchową też.

Tym razem akcja przenosi się do sąsiedniego królestwa Clonmelu, gdzie nie sięga władza króla Araluenu, Duncana. Halt, Will i Horace udają się, by zbadać tajemnicza sektę religijną, wokół której narastają legendy, a dziwnym zbiegiem okoliczności w okolicy pojawiają się też bandyci, z którymi kapłan radzi sobie w sposób...

barwinka | 2011-03-11
Przeczytana: 10 marca 2011

Od samego początku dość mocno się wciągnęłam w cykl o Zwiadowcach. Podobno to książka przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży, wiec być może jeszcze nie dorosłam. Wydaje mi się że jest to jednak pozycja dla każdego kto lubi przygodę, tajemnicę i odrobinę fantasy.
"Królowie Clonmelu" to już 8 tom serii. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z części 6, kiedy to Will jest pełnoprawnym zwiadowcą. W moim odczuciu jest to jedna z lepszych części tego cyklu. Można zauważyć zmiany w zachowaniu Horace oraz Halta. Przygody bohaterów są jak zawsze wyśmienite. Duże znaczenie ma też ukrywana do tej pory przeszłość starszego zwiadowcy. Książki te pociągają mnie również za czasami zapomniane w naszych czasach wartości, takie jak prawdziwa przyjaźń, męstwo, chęć obrony niewinnych.

Canis | 2013-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2013

Uwielbiam wszystkie części Zwiadowców. Zawsze, gdy zaczynam ich czytać przenoszę się w zupełnie inny świat, a także ciężko jest mi się oderwać. Ta część, już ósma, wyjątkowo przypadła mi do gustu, ponieważ można było dowiedzieć się wielu informacji o Halcie. Bardzo zabawna, wiele razy mnie zaskoczyła. Najbardziej spodobał mi się sposób Horace'a gdy zaprosił Ferrisa do innego pokoju. Ci co czytali wiedzą, o co chodzi.. ^^

Agatka | 2015-06-16

Już ósmy tom a pisarz nadal potrafi mnie zaskoczyć. Polecam - niezwykle ciekawa i udana seria.

Anemay | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Tak. Kolejny tom za nami. ;3

Przynosi on nie mniej emocji co poprzednie. Wiele razy śmiałam się do książki jak głupia - trafne uwagi powalały mnie na łopatki.

Bardzo sobie cenię tę serię, bo wciąga i nie jest oklepana. Nie wiadomo co się stanie i kiedy. Nie można przewidzieć niespodziewanego jak w niektórych powieściach.

Element zaskoczenia robi swoje! :)

Dorota | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Nie ma co się rozpisywać. Po prostu jestem UZALEŻNIONA od Zwiadowców. Mogłabym te serie czytać chyba aż do śmierci^^. Trzyma w napięciu, można się posikać ze śmiechu w niektórych momentach =D, a niekiedy ryczeć jak dziecko. Ta część według jest tak samo prześwietna jak poprzednie.