Gangster

Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski
Cykl: CHERUB (tom 8)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Mad Dogs

Brytyjskim podziemiem przestępczym rządzą bezwzględne gangi. Kiedy dwa z nich wszczynają wojnę o wpływy, fala przemocy zalewa ulice. Policja potrzebuje informacji, ale gangsterzy potrafią dobrze strzec swoich tajemnic. Tylko jedna osoba ma znajomości pozwalające na podjęcie próby infiltracji najbardziej niebezpiecznej grupy przestępczej ze wszystkich. To James Adams, piętnastoletni agent CHERUBA.

źródło opisu: Egmont Polska, 2010

źródło okładki: Egmont Polska, 2010

Aaron | 2013-03-10
Przeczytana: marzec 2013

To kolejna wybitna książka Roberta Muchamore. Przeczytałem 8 pierwszych części. Ciekawym motywem było włączenie agentów do rywalizujących i walczących ze sobą gangów w Luton. Książka zawiera wiele zwrotów akcji i czytając ją nie można się nudzić. Nie będę zdradzał szczegółów, ponieważ to nie ma sensu. Według mnie jest jedną z najlepszych dzieł tego autora, znajduje się na mojej półce z ulubionymi lekturami. Serdecznie polecam każdemu! Miłego czytania!

Irmina | 2014-03-30
Przeczytana: 29 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna świetna część! Podobało mi się nawiązanie do jednej z dawnych misji. Szkoda mi Juniora, bo nie miał łatwego życia i nie potrafił sobie poradzić. Potencjał związku Jamesa i Dany został trochę osłabiony. Niemniej cieszę się, że mu wybaczyła i że James miał poczucie winy i naprawdę mu na niej zależy. Szkoda, że Kyle odszedł. No i z jednej strony cieszę się, że Large już nie pracuje w CHERUBIE, ale ta scena, w której płakał, była taka smutna!

luna99 | 2014-09-17
Przeczytana: 16 września 2014

Gdy rozpętuje się wojna gangów, prawie ginie jedna z agentek Cheruba, co może poważnie zaszkodzić całej organizacji, tylko James Adams może uratować sytuację.

Jak zwykle akcja i język bez zarzutu. Fabuła jest ciekawa, zarówno sama misja jak i życie w kampusie. Czasem ciężko było nadążyć za wydarzeniami, ale to pewnie z powodu ilości stron. To chyba najgrubszy jak dotąd tom i nic dziwnego, że dużo się dzieje.

Na zakończenie dodam: wszystko fajnie, ale James irytuje swoim zachowaniem. Wiem, że się powtarzam, ale po prostu tak jest

W CHERUBIE jak zwykle sporo się dzieje.

Związki kwitną i rozpadają się. Ludzie przychodzą i odchodzą. Coś wychodzi a coś nie.
Nowe misje, nowe wyzwania, nowe przygody, nowe rozwiązania
- a seria nadal tak samo świetna!

torrensy | 2015-01-16
Przeczytana: 13 stycznia 2015

"Gangster" to kolejna już cześć serii o młodych agentach brytyjskiego wywiadu. Tym razem towarzyszymy Jamesowi Adamsowi, który jest na wyjątkowo niebezpiecznej misji. Razem z swoim najlepszym przyjacielem Brusem Chackiem, ma za zadanie wsiąknać do jedno z miejscowych gangów handlarzy narkotyków. Pomóc w tym, ma mu jego znajomość synem króla miejscowego handlu narkotyków, z Keith Moore Jr., z którym poznaliśmy w drugiej książce pt. "Kurier". Chłopcy wstępują w szeregi "Wściekłych psów", podczas gdy ich kolega Michaelem Hendry, do rywalizującego gangu o nazwie "Rzeźnicy". Agenci mają proste zadanie: nie dopuścić do wojny gangów, która wisi na włosku i rozpracować szeregi band. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli...
Uwielbiam tą serię. Mimo, że nie lubię kryminałów, te książki czyta mi się z przyjemnością. Zwroty akcji są w tym samym stopniu nie przewidywalne jak zaskakujące. Nigdy nie możesz być pewien, co się stanie za kilka stron. Postacie, ich psychika, jako niepełnoletnich...

Kaskaderka016 | 2012-12-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Akcja
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Ta książka jest rewelacyjna! Po prostu nie można się od niej oderwać! Czytając ją nie da się nudzić!

Działania niepożądane:
- przeczytane noce,
- brak skupienia podczas codziennych zajęć,
- zaniedbanie komputera,-

:) :) :)

madzix2411 | 2015-03-31

Wyczyny Jamesa i jego przyjaciół wbijają w fotel, Robert Muchamore mistrzowsko maluje słowami obrazy, które oddziałują na wyobraźnie.
Każdy tom serii CHERUB jest równie dobry jak poprzedni.

Fiery | 2012-04-15

"Gangster" to pierwsza książka Roberta Muchamore, którą przeczytałam. Wiem, że jest to bodajże ósma część serii tego autora, jednak kolega od którego pożyczyłam książkę zapewnił mnie, że mogę czytać całą serię zaczynając od obojętnie której książki. Miał rację, może niektóre momenty były przez to mniej zrozumiałe, jednak pozycja ta jest raczej lekturą lekką i czysto rozrywkową, więc nie miałam z tym większych problemów.
Książka jest napisana prostym językiem, fabułę ma dobrze przemyślaną, a bohaterów ciekawych, jednak moim zdaniem nie jest to nic szczególnego. Ot, taka sobie lektura na nudny wieczór.

| 2011-04-08

super

Luukas Luoma | 2015-11-02

Jak to w którejś części, któryś bohater zauważył, że James ma po prostu farta tu jest tak samo. Nie ważne czy się z kimś prześpi, czy zrobi komuś dziecko, wszyscy mu to wybaczają i jest starym dobrym Jamesem. Bez sensu.