Królowie Clonmelu

Okładka książki Królowie Clonmelu
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 8) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2011-09-06
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan królowie

Świetna książka-czytałam ją wiele razy.

Świetna książka-czytałam ją wiele razy.

Wielkie, wielkie rozczarowanie.
Zupełnie inaczej zapamiętałam tę serię. Bardzo mi przykro, bo mam duży sentyment, a jako że całkiem niedawno wyszło nowe wydanie, chciałam wrócić do całego cyklu. Raczej nie będę już kontynuować...

Wielkie, wielkie rozczarowanie.

Zwiadowcy jak zawsze trzymają poziom. Dla mnie ta część nie była tak idealna jak poprzednie gdzie akcja działa się na pustyni, bądź jakiejś mroźnej krainie. Halt był śmieszny, Will ogarnięty, dobrze sobie radził, Horace zaprezentował się spoko jak zawsze. Fajna książka.

Seria Zwiadowcy, czyli Niekończąca się opowieść w innym wydaniu 😄
Najdłuższa seria na moich półkach - 15 tomów właściwych oraz 2 prequele. Brakuje mi 16 tomu wydanego w październiku tego roku.
Książki pokochałam od pierwszego tomu i choć niektórzy zapewne z nich zrezygnowali moja miłość pozostała niezmienna 😊
Każda przygoda wnosi oryginalny klimat, a dodawane czasem elementy fantasy dodają uroku i tajemniczości.
Uwielbiam bohaterów, ich wyraźne zarysowanie, charaktery i specyficzne zachowanie. Poczucie humoru autora również mocno przypadło mi do gustu - nic na siłę, luźne docinki przyjaciół niczym w codziennym życiu 😁
W książkach znajdziecie zamki, bitwy, poważne misje, wyprawy konne i cudne małe koniki, które potrafią wszystko! 🤩 ach no i Zwiadowców - tajną organizację chroniąca królestwo 🤫
Pomimo tasiemca nie ma nudy! Ciągle coś się dzieje a bohaterowie po prostu żyją - starzeją się, kochają, przyjaźnią, zmieniają a na ich miejsce wskakują nowi. Czasem troszkę smutku zostaje po poprzednich, ale oni wcale nie schodzą z pola gry. W dodatku zrobione jest to z takim wyczuciem, że nie czuje się żalu a przygody zachowują swoją świetność ❤️
Dużym plusem są piękne okładki i fabuła do pochłonięcia w 2-3h

Seria Zwiadowcy, czyli Niekończąca się opowieść w innym wydaniu 😄
Każda przygoda wnosi oryginalny klimat, a dodawane czasem...

Ta książka ma wszystko co uwielbia każdy fan książek przygodowych.
Pasjonujące wyprawy-są.
Zaciekłe bitwy-są.
Intrygi-są.
Nie rozwikłane tajemnicy-są.
Poleca, ponieważ ja sam się w ogóle nie nudziłem.

Ta książka ma wszystko co uwielbia każdy fan książek przygodowych.
Pasjonujące wyprawy-są.
Zaciekłe bitwy-są.
Intrygi-są.
Nie rozwikłane tajemnicy-są.
Poleca, ponieważ ja sam się w ogóle nie nudziłem.

Bardzo udana książka Flanagana. Choć to już 8 część tej serii, to książki nadal trzymają mistrzowski poziom. Humor bardzo przypadł mi do gustu, a szczególnie słowne utarczki między bohaterami. Ostatnia faza książki to dla mnie totalne arcydzieło. Zwrot akcji gonił zwrot akcji, a jednak czytając nie poczułem się przytłoczony wydarzeniami. Zakończenie nie pozostawiło mi wyboru - muszę zacząć czytać kolejną część. Zdecydowanie polecam!

Polecam.

Polecam.

Kolejna część przygód Willa, Halta oraz Horace-a. Dla wszystkich miłośników tej serii, muszę napisać, że w tym tomie John Flanagan trzyma wysoki poziom. Jest też więcej humoru - szczególnie slowne potyczki Halta i Horace-a. Autor zabiera nas tym razem do Królestwa, skąd pochodzi Halt. Miłej lektury.