Królowie Clonmelu

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 8) literatura młodzieżowa
The Ranger's Apprentice: The Kings of Clonmel
Zwiadowcy (tom 8)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan królowie

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym zlocie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca, przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa rozprzestrzenia się we wschodnim królestwie. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i...

Czegoś w tej książce brakuje. Rozumiem, że jest to pozycja dla młodzieży, ale nie oznacza to, że sposób prowadzenia narracji, kreacje bohaterów i ich wzajemne stosunki mają być proste jak budowa cepa. To raczej nieco uwłacza młodym czytelnikom.
Świat wykreowany przez autora jest naprawdę super. Pomysł na powieść też niczego sobie. Bohaterowie mają potencjał. Fabuła nabiera...

zakażdym razem coś nowego. dalsze losy bohaterów, nowa przygoda i nowe niebezpieczeństwa . extra ksiażka

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Książka "Królowie Clonmelu” jest ósmą częścią serii opowiadającej o Zwiadowcach autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana.

John Flanagan – australijski pisarz. Najbardziej znany ze swojej debiutanckiej serii książek o Zwiadowcach, osadzonej w fantastycznym świecie powieści dla młodszego grona odbiorców. Od dzieciństwa chciał zostać pisarzem. Pracował w agencji...

Cóż mogę powiedzieć... hm, odznaczę już na początku moją niechęć do Alyss, żeby potem nie było i mogę na spokojnie skupić się na innych aspektach książki.

Szkoda trochę, że właśnie pozbyliśmy się dość fajnego systemu, że każdy zwiadowca ma swoje lenno. To był taki moim zdaniem bardzo swojski akcent tej powieści i miałam wrażenie, ze właśnie żegnamy się z jakimś elementem,...

Najfajniejszy tom tej serii (przynajmniej według mnie), ale za to przewidywalny jak mało co.

Jedna z moich ulubionych, jak na razie, części Zwiadowców. Z każdym następnym tomem wzrasta mój zachwyt co do szerokiego wachlarza tematów przygód bohaterów tej serii i już nie mogę się doczekać, żeby dowiedzieć się jak rozwiąże się sprawa sekty Alsejasza. Ósma księga Zwiadowców może pochwalić się wciągającą fabułą, a także świetnym humorem, który autor wplata w swoją...

Łał, uwielbiam tę ósmą księgę "Zwiadowców". Zawiera dużo przygód bohaterów, jest pełna zwrotów akcji. Młodych czytelników może sporo nauczyć się o prowadzeniu polityki. Jestem pewna, że gdy mój synek dorośnie z wielką przyjemnością przeczytam mu całą serię autorstwa Johna Flanagana.

Nie podobały mi się niektóre rozwiązania wątków w tej części, ale poza tym seria trzyma poziom.

Dyskusje

6 553