Otwarte Drzwi

Tłumaczenie: Ewa Krasnowolska
Cykl: Cordelia Gray (tom 2)
Wydawnictwo: Książnica
The Scull Beneath the Skin
thiller, sensacja, kryminał
jerusalem

Pełna napięcia, oparta na mistrzowskim żonglowaniu nastrojami powieść znanej pisarki angielskiej. Kordelia Gray, uprawiająca niebezpieczny zawód prywatnego detektywa, podejmuje się ochrony Klarysy Lisle, słynnej aktorki, która od jakiegoś czasu otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami. Pracę podejmuje w położonym na wyspie Courcy starym zamczysku, gdzie w odrestaurowanym teatrze wiktoriańskim ma...

Kordelia Gray, uprawiająca niebezpieczny zawód prywatnego detektywa, podejmuje się ochrony Klarysy Lisle, słynnej aktorki, która od jakiegoś czasu otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami. Pracę podejmuje w położonym na wyspie Courcy starym zamczysku, gdzie w odrestaurowanym teatrze wiktoriańskim ma się odbyć premiera amatorskiego przedstawienia. Niestety, plany spalają na panewce, kiedy się okazuje, że pogróżki adresowane do Klarysy przeobraziły się w rzeczywistość.
W odciętym od świata zamku, wśród ludzi trawionych wielkimi namiętnościami, szukająca zabójcy Kordelia wplątuje się w ponury dramat.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

jerusalem | 2011-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Książka ma 366 stron. Po jej przeczytaniu dochodzę do wniosku,że o 266 za dużo.

Tradycyjnie mamy zamknięty krąg podejrzanych. Tym razem na wyspie. Tym razem autorka nudzi nas czasami wiktoriańskimi. Jest słabo. Jest źle. Jest nudno.

Lina | 2016-04-08
nulla | 2016-04-04