Wędzidło sekutnicy

Wydawnictwo: Rebis
The Scold's bridle
837120969X
Tomek

Ciało Mathildy Gillespie znaleziono dwa dni po tym, gdy przedawkowała środki nasenne i podcięła sobie żyły w wannie. Nie to jednak wstrząsnęło lekarzem domowym zmarłej - doktor Sarah Blakeney, lecz zardzewiała metalowa klatka obejmująca twarz Mathildy - tak zwane wędzidło sekutnicy, groteskowo przystrojone girlandą pokrzyw i stokrotek. Co się wydarzyło w Cedar House? Detektyw Cooper prowadzi...

Detektyw Cooper prowadzi dochodzenie pod presją przełożonych. Chcą oni, by śmierć Mathildy uznano za samobójstwo. Upiera się przy tym nawet córka oraz wnuczka zmarłej. Tylko Sarah i jej mąż Jack nie wierzą, że Mathilda odebrała sobie życie. I wtedy zostaje otwarty testament Mathildy - jedynym spadkobiercą okazuje się właśnie Sarah. Sarah staje się nagle celem złośliwych plotek. Wygląda na to, że niemal wszyscy w Fontwell nienawidzili Mathildy Gillespie. Wraz z sierżantem Cooperem, swym jedynym sojusznikiem, Sarah postanawia dociec przyczyny tej nienawiści...

Beti | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Świetna książka.Jest morderstwo krąg podejrzanych i pytanie kto jest zabójcą,a może jednak to było samobójstwo?Polecam :-)
A ja zaczynam poszukiwania następnych książek tej autorki.

nikaahonen | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, ANG
Przeczytana: 30 lipca 2014

Świetna! Fuzja pewnych elementów pisarstwa Agathy Christie, P.D. James i Barbary Pym. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i z całą pewnością nie ostatnie.

tehrave | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017