Kasztanaja

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-00482-9

"Kasztanaja" to opowieść o niemożliwych snach. O naszym dorastaniu, pod koniec lat sześćdziesiątych, w ponurym pejzażu Katowic. Mój przyjaciel ze szkoły podstawowej, którego nazywaliśmy Kasztan, bo miał rude włosy, został górnikiem. I lubił głośno marzyć o tym, żeby przez tydzień pobyć z Brigitte Bardot na Hawajach, leżeć sobie w hamaku i popijać piwo z beczki, pod palmą. Żyliśmy między dymiącymi hałdami, wśród haseł „naród z partią”, a tu, jak gdyby nigdy nic, przedstawiciel klasy robotniczej, po ośmiu godzinach spędzonych pod ziemią, opowiada sny o Brigitte Bardot i Simonie Templarze. (Lech Majewski. "Poszukiwanie raju" Notował: Tadeusz Sobolewski, "Kino" 1990 nr 10)

źródło opisu: lechmajewski.art.pl

źródło okładki: lechmajewski.art.pl