List z Wietnamu

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Cykl: Paul Brenner (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Up Country
Nagore

Bohaterem Listu z Wietnamu jest major Paul Brenner - były oficer wojskowego biura śledczego znany już czytelnikom DeMille'a z jego wcześniejszej powieści "Córka generała". Zwolniony z pracy, otrzymuje nieoficjalną misję od swojego dawnego szefa: odnaleźć z Wietnamie byłego żołnierza Wietkongu, jedynego świadka morderstwa sprzed 30 lat. Podczas oblężenia miasta Quang Tri amerykański oficer z ziemną krwią zamordował swojego współtowarzysza - także oficera. Choć tożsamość zabójcy pozostaje zagadką, zrządzeniem losu jego nazwisko mogło znaleźć się na sławnej waszyngtońskiej ścianie poległych w wojnie wietnamskiej. A armia amerykańska nie może tolerować takiej hańby... Droga do prawdy najeżona jest licznymi niebezpieczeństwami.

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/nelson_demille/list_z_wietnamu

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/nelson_demille/list_z_wietnamu

ksiazkaikawa | 2014-01-31
Przeczytana: 15 listopada 2013

W sumie, to nie recenzja, ale ciekaw jestem Waszych opinii; ja dałem sobie spokój z tą książką na 154 stronie.
Temat fajny, pomysł na książkę również, tylko nic się w niej nie dzieje ...

vark | 2016-11-21
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane