Cień na pokładzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: LTW
978-83-7565-082-2
doktor, rejs, katastrofa
Edyta

W książce "Cień na pokładzie" - pierwszej z serii opowiadającej o przygodach Jerzego Kostrzewy - dzielny doktor wyrusza w rejs jako zwykły marynarz pokładowy na M/S "Jedność". Zamorska podróż nie jest jednak zwyczajną przejażdżką. Kostrzewa będzie musiał wykazać się ponadprzeciętnymi zdolnościami i niesłychaną czujnością, aby nie dopuścić do katastrofy, zwłaszcza że na pokład statku ma wsiąść słynny profesor Tomski, a gęsta mgła, która pojawia się nad morskimi odmętami, przesłania tytułowego cienia - wrogiego agenta. Kim jest ów tajemniczy cień? Czy jest kimś z załogi? I gdzie przebywa na statku pełnym ukrytych przejść i ciemnych zakamarków? Kostrzewa położy na szali nie tylko własne życie, ale dużo, dużo więcej.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

schutte | 2015-08-12
Przeczytana: sierpień 2015

Jest to moja druga książka po "Smudze cienia". Powiem, ze mimo ze ta jest pierwszą w serii, sięgnęłam po nia jako drugą. Cos recenzja na okładce nie przemówiła do mnie...Nie przemówiły do mnie również pierwsze strony, kiedy po nia sięgnęłam. Nawet próbowałam tu rozpaczliwie o tym napisać..nie można jednak napisać noc dopóki się nie kliknie w "przeczytane"/. Więc zaczęłam czytac...i skończyłam tego samego dnia lub na samiutkim początku następnego.Cóż mam urlop mogę szaleć...Książka w miarę czytania wciąga, pochłania i nie chce puścić...nie mogłam sie oderwać zupełnie jak jej bohaterowie nie mogli wyjść na ląd. Akcja- lata 50te, miejsce - bliżej nie określone wody ( poza) terytorialne, bliżej nie określone państwa, porty, trochę Trójmiasta, trochę Warszawy...Mniej mrocznie jak w "Smudze cienia", choć dalej czarno-białe klimaty lat 50tych...I nawet daruję autorowi drobne niejasności ( szyfrowane informacje..ale w jakim języku? polskim? Szajka jest miedzynarodowa, angielskim? Wszak...

Vemona | 2017-09-12
Na półkach: Kryminał, Przeczytane