Franklin i prezent świąteczny

Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
żółw Franklin
linka

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.Pani Sowa zorganizowała zbiórkę prezentów bożonarodzeniowych dla dzieci z domu dziecka. Wszyscy przynoszą wspaniałe prezenty, jednak Franklin nie może się zdecydować, którą zabawkę przeznaczyć na prezezent.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.kdc.pl

Cukiereczek85 | 2018-05-21
Przeczytana: 20 maja 2018

Piękne opowiadanie dla dzieci, ktore uczy jak dzielić się swoimi zabawkami z dziecmi, które tych zabawek nie mają. Uczy empatii i miłości do bliźniego :)

mamatosiaczka | 2017-12-07

Przygotowania do Bożego Narodzenia trwają. Co roku dzieci z klasy Franklina oddawali zabawki dla dzieci z biednych rodzin. Mogły to być rzeczy nowe lub używane, ale w dobrym stanie. Niestety, Franklin nie potrafi rozstać się z żadną ze swoich zabawek. Może odda zardzewiałą ciężarówkę bez koła? Całkiem o niej zapomniał, a bawić się nią na pewno nie będzie. Ale czy można taką zniszczoną rzecz oddać dziecku? A może wymyśli coś zupełnie innego? Jedno jest pewne, najpiękniejsze są te prezenty, które dawane są z serca! Franklin na pewno się o tym przekona, bo:

"Najpiękniejsze prezenty to te,
które mają specjalne znaczenie
i dla tego, kto je daje,
i dla tego, kto je dostaje."

Piękna szata graficzna, w ciepłych kolorach miłych dla oka. Jak zauważyliście, nie jest ona komputerowa, jak poprzednia. I taka forma chyba bardziej mi się podoba :) Cieszę się, że ilustracji jest tak dużo. Ta książeczka zainspirowała nas również do wykonania świątecznych prac plastycznych, które zwierzęta...

Z tej księżki dzieci dowiedzę się tego że najleprzym prezentem jest ten ktury daliśmy komuś a nie ten ktury sami dostaliśmy.W szkole Franklina jest zbiurka zabawek dla piednych dzieci.Żółw napoczętku niewie co ma dać na zbiurke,przeciesz nieda samochodzika bez kółka (sam takiego niechciał by dostać),puzle z brakujęcymi częściami terz odpadaję,nieodda terz króla i królowej żółwi (bo bardzo je lubi).Franklin jusz ma sie poddać (bo termin zbiurki nastempnego dnia jusz mija),asz tu nagle wpada napomysł...
jeśli jesteście ciekawi co franklin dał na szkolnę zbiurke to polecam migiem wypożyczyć księżke z biblioteki.

TheReadingOne | 2016-08-22
Przeczytana: 2008 rok

Sympatyczny żółw i jego przygody to fantastyczne opowiastki, które warto czytać i do których warto wracać. ;) Uwielbiałam je, kiedy byłam młodsza - ciągle mam je w swojej domowej biblioteczce i bardzo polecam młodszym dzieciom. :)

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Justyna | 2013-01-12

Jedna z moich pierwszych pozycji. Miło ją wspominam i do dziś pamiętam większość ilustracji.

aisom | 2018-05-22
Kasidy_Wolf | 2018-05-15