Opowiastki dla małych uszu

Okładka książki Opowiastki dla małych uszu Joanna Wachowiak
Okładka książki Opowiastki dla małych uszu
Joanna Wachowiak Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
literatura dziecięca
BIS
2013-01-01
2013-01-01

Audiobook
Kolejna część opowiadań dla najmłodszych. Opowiadania z morałem.

Moim zdaniem dzieci od 2-3 lat spokojnie mogą słuchać.

Audiobook
Kolejna część opowiadań dla najmłodszych. Opowiadania z morałem.

Moim zdaniem dzieci od 2-3 lat spokojnie mogą słuchać.

Krótkie i pouczające opowiadania dla najmłodszych. Idealne na dobranoc

Krótkie i pouczające opowiadania dla najmłodszych. Idealne na dobranoc

Na półkach: , , , , , ,

Książeczka zawiera kilka krótkich opowiastek zawsze z morałem.

My pierwszy raz spotkaliśmy się z tą książką, gdy w tv jedna z aktorek czytała dzieciom jedną z bajek, akurat wtedy o dwóch biedronkach, tak bardzo nam się spodobała ta bajka, że postanowiliśmy kupić książeczkę.

Dla mnie osobiście, całość nie okazała się tak zachwycająca jak ta jedna bajka. Choć faktycznie każda historia ma jakiś morał i czegoś uczy dziecko.

Nie wszystkie z opowiastek zrobiły też wrażenie na mojej córce, część jej się spodobała, a część przeszła bez echa. Może przy kolejnym czytaniu będzie inaczej, ale jak na razie to już kilka razy czytałyśmy rozdział o dwóch biedronkach.

Mimo to, polecam do przeczytania maluchom.

Książeczka zawiera kilka krótkich opowiastek zawsze z morałem.

Jakie książki staracie się wybierać dla siebie lub swoich dzieci?
Może macie jakieś wyjątkowe kryteria?
Morał, bohaterowie, fenomenalna szatą graficzna? 😉

Przyznam, że im więcej książek mam okazję poznawać, tym bardziej staje się wybredna.🤭
Dziś więc będzie o książce, która całkowicie spełnia moje oczekiwania jako rodzica- jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, pokazuje wartosciowe treści i wspiera poznawanie emocji ze wsparciem poczucia własnej wartości.

Nakładem @wydawnictwobis na półkach księgarni pojawiła się urocza, wspierającą seria dla najmłodszych o której do niedawna nie miałam pojęcia. Dziś, za sprawą naszej współpracy mam przyjemność zaprezentować Wam "Opowiastki dla małych uszu" autorstwa Joanny Wachowiach przy współpracy z ilustratorką Anitą Głowińską.

Książka jest zbiorem opowiadań dla najmłodszych.
Podzielona na krótkie, ale treściwe rozdziały z których każdy dotyka innego tematu przenosi dzieci w świat natury, który okazuje się zdecydowanie bardziej podobny do tego ludzkiego za sprawą panujących uczuć, emocji i sposobach ich postrzegania.

Pojawia się tutaj wielu rozmaitych bohaterów, a wiec pewna siebie żabka w zderzeniu z dwoma zupełnie różnymi sowami, z których tylko jedna wspiera i rozumie mniejsze stworzenie. Mamy szansę obserwować wiewiórkę do której uśmiecha się los, a mimo to potrafi rezygnować z jego darów jednocześnie doświadczając ogromnego szczęścia. Widzimy też biedronki i ich dwa zupełnie różne spojrzenia na otaczający świat.

Opowiastki mimo, że przyziemne to są niebywale głębokie. Same z siebie są "tylko" uroczymi historiami ale w połączeniu z rodzicielską rozmową mają szansę procentować w dalszym rozwoju i pielęgnowaniu uważności, którą podkreślają.

Jak sam tytuł glosi- doskonale sprawdza się dla najmłodszych czytelnikow. Moja półtoraroczną córka z wielką przyjemnością uczestniczy we wspólnym czytaniu i oglądaniu kolejnych ilustracji a starsza czterolatka samodzielnie analizuje to, co dzieje się na jej kartach.

Znacie? Może już słyszeliście o tej serii?
Osobiście jestem zauroczona jej łagodnością. 😊

Jakie książki staracie się wybierać dla siebie lub swoich dzieci?
Może macie jakieś wyjątkowe kryteria?
Morał, bohaterowie, fenomenalna szatą graficzna? 😉

„Opowiastki dla małych uszu” są trzecią częścią serii, w których główne role odgrywają przeróżne zwierzęta. W książce przedstawionych zostało osiem, krótkich historyjek, których celem jest przekazanie dzieciom wielu cennych wskazówek i dobrych rad na przyszłość. Razem z synkiem dałam się porwać do magicznego świata, w którym kolejny raz spotkaliśmy cudowną żabkę, czy też mogliśmy razem z wiewiórką spędzić pracowity dzień i nauczyć się, że noc jest tak samo ważna, jak dzień. Nie chciałabym zdradzać więcej szczegółów, ponieważ uważam, że książka zasługuje na to, by odkrywać jej wnętrze i tajemnice wraz z dzieckiem.
Więcej na stronie internetowej: https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/06/04/opowiastki-dla-malych-uszu-joanna-wachowiak/

Bardzo fajne i pouczające opowiadania. Polecam

Bardzo fajne i pouczające opowiadania. Polecam

„Opowiastki dla małych uszu” jest zbiorem ośmiu krótkich opowiadań o różnych zwierzątkach. Znajdziemy tu historie szczęśliwe, lekkie, przyjemne i radosne, jak i te trudniejsze, wymagające wysiłku i poświęceń. Bohaterami są zwierzątka, które znamy i lubimy, w dodatku dla dziecka są o wiele łatwiejsze w odbiorze. Każde opowiadanie to osobna historia, niepowtarzalna, przyjazna dla młodego odbiorcy i ucząca. Nie są to morały niczym ze starych baśni, które większość z nas zna. Są to historie, które w prosty i łatwy sposób uczą, jak być szczęśliwym dzieląc się tym co mamy, jak ważna jest bliskość drugiej osoby, czy dążenie do wyznaczonego celu, mimo niepowodzeń czy złośliwych podszeptów. Myślę, że to pozycja dobra, na nasze czasy, bardziej współczesna, a mimo to prosta w odbiorze i przyjazna dla młodego czytelnika.
Każda opowieść to tylko kilka stron tekstu i wielka garść ilustracji. Historie są krótkie więc czytanie nie znudzi naszego dziecka, a historia jest zwarta, więc na pewno nie pogubi się w tym co się tam dzieje. Język jest prosty i przyjazny. Młodsze dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem różnych wyrazów, za to te starsze bez problemu poradzą sobie z przeczytaniem ich. Duże litery, wyraźna czcionka i tekst, który nie wchodzi na ilustracje na pewno pomogą w samodzielnym czytaniu. No a skoro już jesteśmy przy ilustracjach…. Są prześliczne. Soczyste kolory, wyraźne postacie i nawiązanie do tekstu. Tak to bardzo ważne, żeby ilustracja na danej stronie miała odzwierciedlenie w tekście obok, bo już nie raz zdarzyło mi się pytanie „Mamo, ale na obrazku jest inaczej!” .
Jeśli szukacie książki dla dziecka w wieku przedszkolnym, czy też wczesnoszkolnym i chcecie je zachęcić do czytania książek polecam wam gorąco. Moje dzieci mają skończone pięć lat i z miłą chęcią sięgają po książki, nie tylko na dobranoc, a ta propozycja bardzo przypadła im do gustu. Do tego stopnia, że mam już zamówienie na kolejną pozycje z serii. ;)

________________
Więcej na
zazakladka.blogspot.com

Krótkie, zabawne, przyjazne i pouczające opowiadanka dla najmłodszych.
Myślę, że świetnie nadadzą się do bajkoterapi.

Krótkie, zabawne, przyjazne i pouczające opowiadanka dla najmłodszych.
Myślę, że świetnie nadadzą się do bajkoterapi.

bardzo przyjemne opowiadania :)

bardzo przyjemne opowiadania :)

Zbiór krótkich opowiadan na dobranoc z mieszkańcami lasu - w sam raz na dobranoc. Każda opowiastka ma bardzo ładny morał. Książeczka bardziej dla przedszkolaków - 2-4 latkowi myślę, że morał trzeba wyjaśnić. Wg mnie pozycja nadaje się do bajkoterapii wyjątkowo mocno.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Czytam z dzieckiem

Dodaj cytat z książki Opowiastki dla małych uszu