Opowiastki dla małych uszu

Wydawnictwo: BIS

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością chętnie wysłuchają wszystkie małe uszy: - o króliku, który nie mógł spać we własnej norze i szukał miejsca, gdzie mu będzie wygodniej; - o pszczółkach, mrówkach i motylach, które chciały, żeby nigdy nie zachodziło słońce; - o myszy, która chciała fruwać tak jak nietoperze; - o żabce, która postanowiła wskoczyć na księżyc; - o...

- o króliku, który nie mógł spać we własnej norze i szukał
miejsca, gdzie mu będzie wygodniej;
- o pszczółkach, mrówkach i motylach, które chciały,
żeby nigdy nie zachodziło słońce;
- o myszy, która chciała fruwać tak jak nietoperze;
- o żabce, która postanowiła wskoczyć na księżyc;
- o szczęśliwym dniu wiewiórki;
- o biedronce, która ze wszystkiego się cieszyła, i jej
sąsiadce, która zawsze była niezadowolona;
- o biednych myszkach, które miały prawdziwy skarb;
- o ślimaku, który z nikim nie umiał się bawić.

źródło opisu: Wydawnictwo Bis, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=955

nieperfekcyjnie | 2016-04-19
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Jestem z tych osób, które uważają, że miłość do literatury należy zaszczepiać jak najwcześniej. Z tego względu czytałam Jasiowi, kiedy był jeszcze w brzuchu, a teraz sukcesywnie wzbogacam jego biblioteczkę i niejednokrotnie siadam przy nim, aby zaznajomić go z różnymi opowieściami. To nic, że nie potrafi jeszcze mówić, a tym bardziej czytać, nie wspominając o tym, że aktualnie jeszcze nie do końca ma wykształcony wzrok. Wiadomo, że nie skupia się zbyt mocno na czytanej historii, a niekiedy nie jest nią w ogóle zainteresowany - ja czerpię satysfakcję z tego, że synek przynajmniej osłuchuje się z językiem i może niebawem samodzielnie będzie zasiadał z książką, tworząc własne opowieści.

Perypetie bohaterów "Opowiastek dla małych uszu" są bardzo różnorodne, a tym samym niezwykle intrygujące. Opowiadają o żabce pragnącej skoczyć na księżyc, pomocnej i przyjacielskiej wiewiórce, króliku poszukującym...

AnnaSikorska | 2016-09-05

To pierwsza książka Joanny Wachowiak, jaką czytałam. Kolejną była „Ja chyba śnię” (w odwrotnej kolejności dziś dodaję wpisy). Obie mnie zachwyciły, ponieważ w prosty sposób przekazują ogrom wiedzy i to bardzo przydatnej. Od małej żabki dzieci dowiadują się, że warto marzyć i walczyć o realizację swoich planów. Od biedronki sześciokropki, że świat jest taki, z jakim nastawieniem na niego patrzymy, więc warto myśleć pozytywnie. Od królika, że nawet ciasna i gorąca norka jest doskonała, bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Od wiewiórki, jak wiele radości może przynieść dzielenie się z innymi tym, co się ma. Dwie biedne myszki nauczą nas, jak ważna jest przyjaźń i nie ma skarbu cenniejszego niż ona. Latająca mysz przekona, że upór i podziwianie właściwych wzorców sprawia, że możemy osiągnąć niemożliwe, a ślimak dzięki gąsienicy odkryje, że jest bardziej interesujący niż myślał i potrafi wymyślać dużo ciekawych zabaw. Natomiast pająk nauczy owady, jak ważne jest zachowanie umiaru...

KrainaKsiążkąZwana | 2018-03-03

Duże brawa należą się nie tylko Joannie Wachowiak za świetny tekst, ale również Anicie Głowińskiej za przepiękne, idealnie pasujące ilustracje, które przyciągają wzrok i pomagają małym czytelnikom wyobrazić sobie przedstawiony świat. Ja jestem szczerze zadowolona, 2,5 letnia Lena również. Warto jeszcze zauważyć, że takie książeczki, w których bohaterami są zwierzęta chętnie cieszą się powodzeniem zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców. Polecam!!!

Całość: http://www.kraina-ksiazka-zwana.pl/2018/03/opowiastki-dla-maych-uszu-joanna.html

ZwykłaMatka | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 08 października 2015

Czy skarbem są tylko diamenty, drogie samochody i "wypasione" domy? Małe myszki w opowiadaniu Joanny Wachowiak udowodnią Wam, że tak nie jest! Mała wiewiórka z kolei pokaże Wam, że pomaganie innym może Was uszczęśliwić. Natomiast pewien króliczek nauczy Was doceniać to co macie! Polecam książkę głównie ze względu na wartości jakie z niej można wyczytać :)

Carflo | 2014-01-15

Ta książeczka urzeka od pierwszego spojrzenia, dotknięcia… Ma bardzo milutką, jakby zamszową okładkę (miziać, miziać) i soczyste, radosne kolory. Nie to jednak orzeka o jej wartości. Nawet najpiękniej ilustrowana pozycja nie skusi mnie, jeżeli nie będzie miała odpowiedniej treści, zanim wiec się na nią zdecydowałam, przeczytałam jedna historyjkę i… przepadłam! Nie znajdziecie tu płytkich historyjek o niczym, mających na celu jedynie załatanie czasu. Oj, nie… Jej największą zaletą jest przekaz obecny w każdej historii, morał, temat, by zacząć rozmowę , dyskusję. Znajdziemy tu osiem historii, każda z innymi bohaterami, a to co je łączy, to przynależność do fauny i ciekawość świata, który poznany jest przez nich tylko w niewielkiej części, dokładnie jak u dzieci. Bohaterowie są zrozumiali, mają otwartą naturę a ich sylwetki jednają sobie szybko dziecięce duszyczki. Biorąc „Opowiastki” do ręki dowiemy się, że nie wolno ustawać w dążeniu do spełniania marzeń, że widzimy świat przez...

KKBello | 2013-09-06
Przeczytana: 03 września 2013

Nie ma nic bardziej uroczego niż zasłuchane dziecko w czytaną mu bajeczkę... Tak było w naszym przypadku, książeczka już od samego początku przypadła do gustu mojej córeczce (wydaje mi się, że ze względu na bajecznie kolorową okładkę i uśmiechnięte zwierzątka). Zapowiedziała od razu, że będziemy czytać ją na „dobranoc”. I tak wspólnie przemierzaliśmy przez 3 dni krainę rezolutnych zwierzątek.
Opowiastki to zbiór ośmiu historyjek, które muszę przyznać nie tylko nadają się dla małych uszu, z pewnością niejednemu dorosłemu dałyby do myślenia. Poznajemy malutką żabkę, która nieświadomie spełniła swoje największe marzenie. Przemiłą wiewiórkę dla której pojęcia szczęścia nabiera nowego wyrazu. Z kolei króliczek przypomina mi marudzące dziecko, które na koniec odkrywa, że jednak ‘nie ma to jak w domu”.
Opowiastki czyta się bardzo szybko, kolorowe ilustracje ubarwiają wyrazistośc puenty a tej nie brak w każdej historyjce. Dowiadujemy się, że to jak widzimy świat zależy od punktu widzenia...

ilo99 | 2018-02-09
Na półkach: Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 09 lutego 2018

Pomijając taki drobiazg, że książka jest zupełnie oderwana od rzeczywistego świata zwierząt, to czyta się ją przyjemnie. Dziecko z uwagą się przysłuchuje, a potem cytuje z pamięci całe fragmenty, podczas oglądania ilustracji. Historie są dość ciekawe, każda posiada morał, który nie jest zbyt nachalnie wyeksponowany. Autorka postawiła sobie za cel rozwijać w dzieciach pasje i marzenia, pokazując na przykładzie bohaterów opowiadać, że warto. Żabie uda się wskoczyć na księżyc, a mysz nauczy się latać. I tej optymistycznej wersji wydarzeń należy się trzymać.

anta_a | 2015-07-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Na wstępie książkę gorąco polecam. Może nie od tego należy zacząć recenzje, ale w tym wypadku tak będzie :). Książka napisana dla małych i trochę większych. Mój syn ma 3,5, ale 5-letniej bratanica też słuchała z uwagą, mimo braku księżniczek. Książka składa się z krótkich opowiadań -kilka, kilkanaście minut 1 opowiadanie.
Książka nie zawiera: księżniczek, królewiczów, smoków, czarów. Bohaterowie (zwierzęta) mają prawdziwe problemy (odpowiednie dla dzieci) i rozwiązują je bez magii (ogromny plus).
Książką ma dobry język i przedstawia życiowe mądrości i to co jest ważne (np przyjaźń). Jest to mądra książka, nie drastyczna, ale i nie lelum polelum. Pisana prozą.

Magda | 2017-07-20
Przeczytana: 19 maja 2016

Joanna Wachowiak doskonale łączy to co dziecięce z tym co ważne. Jej opowiastki są cudowną lekturą na dobranoc oraz świetnym pretekstem do ważnych dialogów z najmłodszymi. „Opowiastki dla małych uszu” to książeczka, którą niezwykle miło się czyta a jej treść jest zawsze aktualna. Jestem pewna, że za jakiś czas znów pojawi się przed snem chłopców w roli lektury obowiązkowej.

Recenzja: http://mamao.pl/opowiadania-z-moralem-czyli-opowiastki-dla-malych-uszu-joanny-wachowiak/

aleks | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Miłe i cieplusie. Przydatna literatura dla dzieci. Atutem są też ilustracje.