Wyzwanie czytelnicze LC

Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać

Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 8)
Wydawnictwo: Wilga
kasandra_85

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale starsi koledzy w przedszkolu uważają go za malucha, nie chcą się z nim bawić i ciągle mu dokucząją. Czy Tupcio Chrupcio będzie wiedział, jak się zachować w tej sytuacji? Posłuchajcie! Tupcio Chrupcio - to seria książeczek o myszce, która wkracza w "dorosłe" dzieciństwo i musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami: pożegnaniem z pieluszką, myciem zębów,...

Tupcio Chrupcio - to seria książeczek o myszce, która wkracza w "dorosłe" dzieciństwo i musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami: pożegnaniem z pieluszką, myciem zębów, kłopotami ze spaniem i jedzeniem, a do tego nieoczekiwanym przyjściem na świat siostry i problemami w przedszkolu.

Piękne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książki.

Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w "Misiu" i "Świerszczyku". Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród związanych z literacką twórczością dla najmłodszych.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2992

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2992

kasandra_85 | 2012-04-07
Przeczytana: kwiecień 2012

herodot83 | 2018-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Z zaskoczeniem zauważyłem, że przygoda Tupcia wzbudziła u mej córki olbrzymią empatię. Po wspólnym czytaniu miała miejsce imponująca opowieść dotycząca właściwego zachowania w przedszkolu, dodam że nie wypowiedziałem ani słowa, w przeciwieństwie do poruszonej do żywego czterolatki. Historia ma olbrzymie walory wychowawcze.

mama_trojki | 2012-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

"Nie dam sobie dokuczać" opowiada o nieprzyjemnych sytuacjach, jakie mają miejsce w przedszkolu. Starsi koledzy Tupcia uważają go za malucha i nie chcą się z nim bawić, a co więcej - nieustannie mu dokuczają. Tupcio wie, że musi coś z tym zrobić, że nie może pozwalać kolegom na takie zachowanie. Doskonale rozumie, że dokuczanie, pod każdą postacią, jest złe. Jednak... czy uda mu się zmienić swoich kolegów? Warto przeczytać i się tego dowiedzieć...

Misia-i-Tosia | 2014-03-17

Tupcio Chrupcio mogę śmiało powiedzieć przyjacielem dzieci jest :). Dzięki niemu można poruszyć ważne kwestie dla dziecka. Tym razem nasz mały przyjaciel idzie do przedszkola i nie może się doczekać by poznać nowych kolegów. Niestety okazuje się, że chłopcy w przedszkolu są starsi od niego i nie chcą się z nim bawić. Uważają go za malucha, dokuczają mu, zabieraja podwieczorek.Tupcio po powrocie do domu wyładowywuje złość na rzeczach siostry.W przedszkolu starsi koledzy znów mu dokuczają. Jak poradzi sobie Tupcio z kolegami? Czy o wszystkim opowie mamie? Czy nasz mały bohater znjadzie przyjaciół w przedszkolu?

Zaletą serii o Tupciu Chrupciu jest sposób w jaki porusza ważne kwestie zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Czytając możemy potem spokojnie porozmawiać o sposobach na daną sytuację, jak się zachowywać. Tupcio wywołuje od razu sympatię i dziecko utożsamia się z nim od razu.

palalela | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 24 października 2018

Dzieci potrafią być okrutne, grunt to się nie dawać byle komu i umieć poprosić kogoś o pomoc.

Bravo26 | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Trudne sytuacje, o których należy porozmawiać. Dla nas to ciężka lektura. Wywołała smutek i płacz 👪

bajarkanatopie | 2013-03-15
Przeczytana: 15 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tupcio Chrupcio to dzielna myszka, która ma takie problemy, jak każdy maluszek. Młody czytelnik utożsamia się
z sympatyczną postacią znaną od lat z serii książeczek
Elizy Piotrowskiej. W każdej spotyka się z inną sytuacją, czy zachowaniem znanym dobrze jemu, jak i rodzicom.
Mam tu na myśli: strach, dbanie o zęby, oczekiwanie
na rodzeństwo, kapryszenie, niechęć do jedzenia,
czy zasypiania. W książce Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać tytułowy bohater idzie do przedszkola.
Jest zadowolony i nie spodziewa się, że będzie musiał stawić czoła grupce starszaków, którzy będą mu dokuczać.
Pierwszego dnia zauważa chłopców w czerwonych czapeczkach, z którymi chętnie pobawiłby się. Choć są starsi - odważa się ich spytać o to, czy może się z nimi pobawić. Na taką prośbę – trójka odpowiada śmiechem. Zjadają potem ciastko, które mama specjalnie dla niego upiekła i malują farbami jego ukochanego misia. Na początku jest mu smutno i mimo pocieszania przez koleżankę z przedszkola – Tupcio...

KKBello | 2012-06-19
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Jak to naprawdę jest z przyjaciółmi? Po czym ich rozpoznać? Jak szybko można znaleźć przyjaciela i na jak długo..
Kolorowa książeczka dla dzieci podejmuje ważny temat braterstwa wśród najmłodszych, ich bezpośrednich kontaktów, czasami jakże burzliwych. Stanowi odpowiedź i nadzieję na czasami trudne sytuacje jakie przeżywają dzieci w otoczeniu rówieśników.
Mamy, które posłały swoje pociechy do przedszkola doskonale wiedzą o czym mówię :) Często boimy się co może spotkać córkę czy synka ze strony przedszkolaków. Warto podejść do tego bez emocji i posłużyć się …. książką.
Tupcio Chrupio miał ogromny problem, grupka łobuzów dokuczała mu w przedszkolu. Miejsce, które miało służyć odkrywaniu nowych znajomości i poznaniu ciekawych miejsc okazało się brzemieniem, przeszkodą trudna do pokonania...
Co robi zatem Tupcio? Zachowuje się tak jak każde małe dziecko, zamyka się w sobie, staje się drażliwy, zahukany i głęboko upokorzony. Dochodzi do wniosku, że dzieci są złe!
Cały problem polega...

DUSIA | 2018-12-11