Maszyna Lorda Kelvina

Tłumaczenie: Andrzej Stępniak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie SF & Fantasy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Lord Kelvin's Machine
steampunk, cyberpunk

Skonstruowany przez Lorda Kelvina wehikuł czasu staje się obiektem pożądania dwóch ludzi. Diaboliczny doktor Narbondo gotów jest zabić, by wejść w posiadanie maszyny. Znakomity naukowiec i detektyw Langdon St. Ives nie cofnie się przed niczym, by zrobić użytek z wynalazku. Magnetyczny mechanizm skrywający tajemnicę czasu jest dla doktora narzędziem mającym zapewnić mu panowanie nad światem....

Magnetyczny mechanizm skrywający tajemnicę czasu jest dla doktora narzędziem mającym zapewnić mu panowanie nad światem. St. Ives pragnie przy pomocy urządzenia przywrócić życie ukochanej żonie. W szatańskim wyścigu z czasem śmiertelni wrogowie spotykają się w teraźniejszości, przeszłości i przyszłości.

źródło opisu: Amber, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie