Podstawy wiedzy o polskim systemie podatkowym

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Podręcznik zawiera podstawy wiedzy z zakresu teorii podatku, prezentację problematyki okołopodatkowej oraz poszczególnych podatków obowiązujących w Polsce. Przedstawione w opracowaniu podatki podzielono na trzy grupy obrotowe, dochodowe, majątkowe odstępując od tradycyjnej formy ich przedstawiania, wyodrębniając jednocześnie wspólne dla niektórych z nich regulacje. W każdej z normatywnych części podręcznika zawarto rozdział zawierający charakterystykę prezentowanych podatków w latach 1918-2008, co umożliwia porównanie obecnie obowiązujących regulacji z tymi ujęciami obowiązującymi poprzednio.

991sylwia | 2016-02-28
Przeczytana: 2015 rok