Tajemnice podwodnych miast

Seria: Tajemnice przeszłości
Wydawnictwo: Amber
Underworld
hunter

W Zatoce Bengalskiej, na Morzu Arabskim, na Atlantyku, u wybrzeży Japonii i Tajwanu można napotkać podwodne ruiny prehistorycznych budowli. Archeolodzy uparcie je ignorują. Ale autor odnalazł je dokładnie tam, gdzie wskazują starożytne mity. W mitologiach wszystkich kultur przewija się wątek katastrofalnego potopu. Geolodzy potwierdzają takie wydarzenie: pomiędzy 15 000 a 8 000 lat temu lód...

W mitologiach wszystkich kultur przewija się wątek katastrofalnego potopu. Geolodzy potwierdzają takie wydarzenie: pomiędzy 15 000 a 8 000 lat temu lód stopniał, a poziom mórz podniósł się o 120 metrów, zatapiając 25 milionów kilometrów kwadratowych zamieszkanych lądów i radykalnie zmieniając kształt ówczesnego świata.
Graham Hancock - jeden z największych obok Ericha von Dänikena i Davida Hatchera Childressa badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów: Ślady palców bogów, Strażnik tajemnic, Zwierciadło nieba - szuka prawdy ukrytej za mitami o potopie, schodząc pod wodę wraz z zespołem płetwonurków i wykorzystując najnowsze zdobycze nauki do stworzenia map zmieniających się na przestrzeni dziejów linii kontynentów. Odkrywa zadziwiające zbieżności ze starożytnymi legendami i dostarcza nowych dowodów na to, że kilka, a nawet kilkanaście tysięcy lat temu na Ziemi istniały nieznane wysoko rozwinięte kultury. Podwodna podróż przez głębiny i stulecia rzuca wyzwanie tradycyjnej historii zdumiewającymi teoriami odległej cywilizacji, którą zniszczył globalny kataklizm.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

VeroModna | 2016-07-26