Ukraina

83-923587-5-9
ukraina, eseje, podróż
albumy
Edyta

"Wzruszająca i surowa mozaika fotoświadectw, oprawiona w dwa znakomite teksty dwóch znakomitych pisarzy - Ukraina taka, jaka jest i jaka wdziera się w nasze sny. Innej ojczyzny nie mamy, dlatego też ta jest najlepsza". Jurij Andruchowycz Intymna podróż w głąb Ukrainy. Dosłownie, jak w eseju Serhija Żadana i jego obrazie umierającego przemysłowo Donbasu, ale też w sferze duchowej, jak u...

Jurij Andruchowycz
Intymna podróż w głąb Ukrainy. Dosłownie, jak w eseju Serhija Żadana i jego obrazie umierającego przemysłowo Donbasu, ale też w sferze duchowej, jak u Tarasa Prochaśki, bezlitośnie rozprawiającego się z powszechnym mitem Ukrainy. Obie podróże odbyć powinien każdy, kto nie zna Ukrainy. Ale może przede wszystkim każdy, kto jest przekonany, że ten kraj zna. Po to, by skonfrontować swoją wiedzę z wizją pióra dwóch ukraińskich pisarzy, zaliczanych do najważniejszych nazwisk dzisiejszej literatury tego kraju. Jest w tym albumie jeszcze trzecia podróż. To zdjęcia. Stanowią osobny opis współczesnej Ukrainy.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Biblionetka

Karolina | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Książka nie jest mistrzostwem. I jedyne pytanie jakie po sobie zostawiła to "jaki był cel jej napisania?" NIe potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie a szkoda bo może to podniosłoby wartość książki. Jeśli wytnie się wszystkie zdjęcia to książka zajmie pewnie z 50 stron. Są to dwa eseje Ukraińskich pisarzy- jeden opisuje Ukrainę Zachodnią, drugi wschodnią. Opisy są skrajnie różne. I to w sumie wszystko co mogę powiedzieć o tej książce

Ania | 2016-10-30
Zuza Barc | 2014-02-02