A TRUE PRINCE
literatura piękna
Kasia W-ka

Książę Deverell, następca tronu w małym państewku Baravii, ciężko pracuje nad swoją reputacją zniewieściałego bawidamka i utracjusza, by zwieść spiskowców, którzy, być może w porozumieniu z Napoleonem, próbują odebrać koronę ojcu. Niestety, przy okazji udaje mu się wprowadzić w błąd ojca, który, zatroskany przyszłością syna ofermy, przydziela mu do ochrony kogoś, kto najlepiej w Baravii włada bronią - piękną lady Marisę Lancet. Dopiero w obliczu niebezpieczeństwa lady Marisa poznaje pełną prawdę o swym "podopiecznym"

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zeskanowana z książki

Martyna | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

Fajna książka na popołudnie dla oderwania się .
Dla Pani Veronici inspiracją był pewnie Szekspir 😉 choc główna bohaterką wydaje się kapitan Marisa a niżeli książę Dev.
Po śmierci brata dziewczyna bardzo cierpi, aby zdobyć uznanie zimnego ojca, staje się ideałem rycerza. Najlepsza w walce szablą, nożem, najcelniej strzela, a i to wydaje się za mało.
Natomiast książę aby rozwiązać tajemnicę zdrajcy w swoim królestwie udaje zniewieściałego błazna , na szczęście okazuje się mężczyzną jakim chcą go widziec przyszli poddani oraz król.

Książkowe_Wyliczanki | 2012-09-10
Przeczytana: 04 września 2012

Miałam bardzo wysokie wymagania względem tej książki (oczywiście jak na romans) i w sumie niewiele się zawiodłam. Pamiętałam tylko ogólne zarysy fabuły, co bardzo mi pomogło ponownie przeżyć uczucia głównych bohaterów. Jest to lekka, zabawna, czasami zaskakująca pozycja. Idealna na chwilę odpoczynku z książką w dłoni. Jest trochę romantyzmu, trochę erotyki. Pojawia się walka i niepokój o życie. To wszystko tworzy świetny romans, po który warto sięgnąć jeśli tylko ma się ochotę.

isabelle142 | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Książka jest całkiem ładnie wydana (choć ten bukiet na okładce mógłby być bardziej urodziwy), dobrze sklejona (nawet za dobrze), więc kartki nie fruwają... Tyle odnośnie pierwszego wrażenia. Odnośnie kolejnych... Moje czujne oko dostrzegło kilka błędów w tekście, a niektóre zupełnie zmieniały sens zdania. Oj, niedobrze! A co do treści... Hmm, miejscami była mocno naciągana... Zwłaszcza w opisach łóżkowych dokonań bohaterów. Ja wiem, że to jest romans, ale bez przesady!!! Ciekawe są psychologiczne portrety bohaterów, szczególnie Marisy, ale także jej ojca czy chociażby Deverella. Wpływ traumatycznych przeżyć na psychikę postaci... Mmm, to mi się podoba. I ratuje książkę przed krzywdzącą oceną.

Kasia W-ka | 2011-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2011

Książka jest świetna!!!!
Lekka,przyjemna w czytaniu, bez zawiłych powiązań treść.
Nazwałabym ją lekką przygodą z wąkiem miłosnym.
Naprawdę POLECAM!!!!!!!!!!

aleksawesola | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Ksiazka nie nalezy do najgorszych, ale do najlepszych w swym gatunku rowniez nie. Prywow nie bylo, zaskoczenia brak, akcja przewidywalna od pierwszych stron. Nie byl to czas zmarnowany, aczkolwiek ksiazka w pamieci nie zapisze sie na dlugo.

OlaDrew | 2018-01-28
Diana | 2017-09-13