Smoczy ogień

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 18)
Wydawnictwo: Książnica
Dragon's Fire
powieść, fantasy
hunter

Pellar otrzymuje tajne zadanie sprawdzenia, czy za kradzieżami węgla w górniczym obozie Natalon nie stoją Wygnani kryminaliści. Intryga okazuje się jednak o wiele bardziej skomplikowana i niebezpieczna. Gdy ostatnia kopalnia wylatuje w powietrze, rozpoczyna się desperacki wyścig po nowe złoża tego zabójczego, ale i niezwykle potrzebnego kamienia. Pellar i para jego nowych przyjaciół - Halla,...

Gdy ostatnia kopalnia wylatuje w powietrze, rozpoczyna się desperacki wyścig po nowe złoża tego zabójczego, ale i niezwykle potrzebnego kamienia. Pellar i para jego nowych przyjaciół - Halla, córka Wygnanych, i Cristov - syn skorumpowanego górnika - muszą powstrzymać złodzieja za wszelką cenę. Jeśli zawiodą, jeźdźcy smoków na zawsze znikną z Pernu, a całe życie na planecie ulegnie zagładzie.

źródło opisu: Książnica

Efemeryda | 2017-07-14

Jak tylko dowiedziałam się, że brakuje mi 3 książeczek z serii, zaczęłam ich szukać. Nie było łatwo, ale udało się. Czyta się bardzo przyjemnie. Ujęcie tematu lekko odświeżone, nowi bohaterowie. Uważam, że nakład sił i środków włożonych w jej zdobycie zwrócił się w charakterze przyjemności z czytania.

Paskud | 2017-08-21
PaniDi | 2017-08-14