Piąta czarownica

Wydawnictwo: Rebis
The Fifth Sorceress
Eutracja, Nicholas
Michał

Eutracja, od czasów zakończenia Wojny Czarownic, jest spokojnym królestwem rządzonym przez mądrego władcę i Radę Czarnoksiężników. Nikt nie przeczuwa, że wygnanym czarownicom udało się przebyć Morze Szeptów i osiedlić w odległym Parthalonie, gdzie doskonalą swą sztukę i snują podstępne plany obalenia króla Nicholasa, porwania jego córki i syna oraz zapanowania nad całym światem. Czy złowrogiemu Sabatowi uda się zrealizować swoje zamierzenia?

źródło opisu: [Rebis, 2003]

Lisha | 2013-10-14
Przeczytana: 08 października 2013

Fabułą wydaje mi się dość sztampowa, jednak książka sama w sobie jest bardzo porywająca, świetnie napisana i jestem pewna, że gdyby nie obowiązki, które w końcu każdy z nas ma, przeczytałabym ją jednym tchem. Bardzo mi się spodobał opis podziału magii na moce i fantazje oraz wynikające z tego konsekwencje. Również istoty fantastyczne, jak np. polne latawce czy łowcy krwi, są na swój sposób ciekawe. Trochę mnie zirytowało, że prawie wszyscy na drodze Tristana zakrawają na zdrajców, ale ostatecznie historia sama w sobie mnie zachwyciła i nie mogę się doczekać momentu, w którym z powrotem zanurkuję w świat Eutracji i Parthalonu.

Moogwai89 | 2014-01-01
Przeczytana: 2010 rok

Cykl "Kronik Krwi i Kamienia" jest dla mnie słabą trylogią fantasy, która stara się być nowatorska w pewnych kwestiach, a w innych miejscach jest nudna i przewidywalna. Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że jest bardzo brutalna. Oczywiście brutalnośc sama w sobie nie jest zła, natomiast w tym wypadku jest słabo umotywowana. Jest wiele okrutnych scen gwałtów, bestialskich pojedynków itp. Jest tego tak dużo, iż odnosi się wrażenie, że jedynym pomysłem autora było ukazanie wulgarności, chamstwa i prostactwa toczącego całą krainę Parthalonu i Eutracji. Fabuła także nie powaliła mnie na kolana. Ma kilka nieścisłości, które mogą psuć odbiór niektórych wydarzeń ukazanych w książce. Co więcej, już na samym początku dowiadujemy się jaki jest cel głównego bohatera, przy czym zawiązywana akcja nie prowadzi do jego rozwiązania. Toczy się w ślimaczym tempie i zalicza kilka przestojów. Jest to przyzwoicie napisana saga, jednakże nie odkrywcza i nudna. Nie polecam szczególnie tym osobom, które cenią...

CiekawskaFrotka | 2013-02-17
Przeczytana: wrzesień 2011

Książka zapiera dech w piersiach! Pełno emocji, zdarzeń, czasem i niepewności. Dzieje się tyle, że od początku do końca strony życie bohaterów może się zmienić o 180 stopni. Aż nie można się oderwać. Fakt, momentami bywa brutalnie i krwawo, ale takie właśnie są uroki epoki w stylu średniowiecza. Autor nie owija w bawełnę, krew pojawia się dokładnie tam, gdzie musi się polać. Intrygi, magia, przygody - to cechy charakteryzujące całe Kroniki Krwi i Kamienia.

Łukasz | 2013-02-20

Zgodzę się, że książka jest brutalna, ale uważam że dobra. Ciekawa historia, z tego co kojarzę to też dobry język.

feNo | 2011-07-15

Zwykła fantasy ze średniej półki. Miejscami przesadnie i niepotrzebnie brutalna. Podobał mi się system magii wprowadzony przez autora, za to plus.

Harashiken | 2011-10-22
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, Posiadam

Opinia o całej trylogii:
Uwaga, opinia może zawierać spoilery!

APAP | 2011-02-15
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

Nieciekawa i pełna brutalnych scen. Nudna.

Łukasz | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016