Merlin

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Merlin
powieść, fantasy,
hunter

Merlin własnymi słowami snuje opowieść o miłości i szaleństwie, o porywajacej wizji wyśnionego królestwa Lata, o zdradzie i śmierci, o ocaleniu nowo narodzonego Pendragona, o mieczu uwięzionym w kamieniu…

Carla | 2011-09-10
Przeczytana: 10 września 2011

Moja przygoda z "Pendragonem" zaczęła się kompletnie przypadkiem i całkowicie nie po kolei. Kilka lat temu, przekopując "stare" książki, znalazłam "Artura" - a więc tom 3. - dopiero w trakcie lektury zorientowawszy się, że nie jest to standalone, tylko część cyklu. I tak, opowieść o Arturze, widziana kolejno oczyma trzech narratorów na swój sposób mnie urzekła, jednak znaleźć poprzednich części nie zdołałam.

Jakiś czas temu na półce z tanimi książkami trafiłam na 'Merlina" i nabyłam tom za jakieś śmieszne pieniądze. Legenda arturiańska zawsze mnie pociągała, zatem wróciłam do cyklu, cofając się w akcji.

Nie zagłębiając się zbytnio w fabułę - zgodnie z tytułem, mamy tu opis życia Myrddina Emrysa (Merlina), widzianego jego oczyma, od dzieciństwa po narodziny Artura, a nawet jeszcze trochę dalej. Machlojki, knowania możnych, cuda i czary, zdarzenia niezwykłe, przepowiednie, następstwo pewnych wydarzeń... Wszystko na pograniczu religii i magii. Jak to w legendach arturiańskich...

Kasia | 2011-06-18

Styl Lawhead urzeka poetyką, historia - magią!

Joseheim | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Trzymająca poziom kontynuacja "Taliesina" - a w sumie nawet podobała mi się znacznie bardziej, bo w pierwszym tomie pomysł wplecenia motywu zaginionej Atlantydy w legendy okołoarturiańskie wydał mi się - i nadal wydaje - przekombinowany i dziwny.
W części drugiej poznajemy losy tytułowego Merlina na tle dziejów wczesnośredniowiecznej Brytanii mniej więcej do czasów narodzin samego Artura oraz pojawienia się słynnego miecza wbitego w kamień. Opowieść płynie dość wartko i czyta się ją gładko. Lekturę uważam za udaną.

Moridin | 2015-09-30
Na półkach: Przeczytane, Papierowe
Przeczytana: 30 września 2015

Książka fajna dobrze się czyta

Izabela | 2011-03-22

Uwielbiam