Graal

Cykl: Pendragon (tom 5)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Grail
837150828X

Piąty tom cyklu "Pendragon". Susza, zaraza i wojna spustoszyły Wyspę Potężnych, a król Artur wyszedł z tej wojny głęboko zraniony na duszy i ciele. Jednak przeżył i odzyskał swoją dawną moc, a stało się to za przyczyną tajemniczej relikwii uświęconej Krwią Chrystusa - Świętego Graala. Artura nie zadowala własne ozdrowienie, pragnie, by z dobroczynnej mocy Graala skorzystali wszyscy cierpiący i chorzy. Buduje świątynię, w której składa świętą relikwię. Widzi już brzask wymarzonego przez Taliesina i Merlina Królestwa Lata. Lecz zło nie ustaje w atakach… Graal zostaje skradziony, a nikt nie zna sprawcy owego czynu ani jego mrocznej kryjówki. Artur wyrusza na czele Smoczej Drużyny na poszukiwania.

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2004]

profeciak | 2016-03-13