Wojna w oczach dziecka

Wydawnictwo: Galicja
wojna, dzieci
literatura faktu
Marta

To szczególny dokument czasów II wojny światowej na ziemiach Polski. Rysunki i wypracowania dzieci najmłodszych klas szkolnych - powstałe na zlecenie Ministerstwa Oświaty w 1946 roku - dają obraz niewyobrażalnie zbrodniczej wojny i pięciu długich lat okupacji niemieckiej, lat pełnych strachu, upokorzeń, aresztowań i wszechobecnej śmierci. Wydawca uważa za swój moralny obowiązek przypominanie i...

To szczególny dokument czasów II wojny światowej na ziemiach Polski.
Wydawca uważa za swój moralny obowiązek przypominanie i rozpowszechnianie tego wyjątkowego świadectwa czasów przemocy i pogardy.

źródło opisu: http://selkar.pl/wojna_w_oczach_dziecka_p_147439.html

źródło okładki: http://selkar.pl/wojna_w_oczach_dziecka_p_147439.html