Zaułki Edenu

Wydawnictwo: Świat Książki
The alleys of Eden
historyczna
ania

Pierścień wojsk północno-wietnamskich zaciska się wokół Sajgonu, skąd oprócz Amerykanów usiłują w panice uciec wszyscy, którzy mogą być oskarżeni o współpracę z okupantami. Dla Clifforda Wilkesa, dezertera z armii USA i ukrywającej go wietnamki Lanh - dziewczyny z baru dla amerykańskich żołnierzy, pozostanie w mieście oznacza niemal pewną śmierć. Gdy jednak po desperackiej gonitwie przez sajgońskie zaułki dostaną się na pokład odlatującego z dachu amerykańskiej ambasady helikoptera. Będzie to dopiero początek próby, jakiej poddany zostanie ich związek.

źródło opisu: czytadlo.bazarek.p

Magdalena | 2016-02-27