Obywatel Jazz

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
muzyka, jazz, wywiady, artyści
wicher_Lab

wicher_Lab | 2010-11-30

Książka wydana w 1967 roku, jest opisem spotkań autora z ludźmi sztuki tamtego okresu. Radliński wypytuje ich o stosunek do nowego zjawiska kultury jakim w tym czasie w Polsce był jazz. Postacie pojawiające się w książce to: S. Kisielewski, W. Siemion, J. Waldorf, Z. Namysłowski, W. Kilar, W. Karolak, L. Tyrmand, K. Komeda-Trzciński, Z. Kałużyński, J. "Ptaszyn" Wróblewski i kilku innych. Bardzo ciekawie w tamtym czasie odbierano "czarną" muzykę, nie było przecież całego tego opisu teoretycznego harmonii jazzowej, do jakiego obecnie mamy dostęp. Odtwarzano zapamiętane z radia "Wolna Europa" utwory ze słuchu. Mam wrażenie, że to właśnie polscy muzycy tamtego okresu grali naprawdę nowatorsko, bo po swojemu.

Death_In_August | 2016-08-28
anteksława | 2014-07-28