Queenie

Wydawnictwo: Atlantis
Queenie
powieść, romans,
hunter

To zdarzyło się naprawdę. Jedna z najbardziej tajemniczych i fascynujących karier Hollywoodu. W książce nie ujawniono kim naprawdę była Queenie Kelley, choć rozwiązanie tej zagadki nie powinno sprawić większych trudności czytelnikom zainteresowanym historią amerykańskiego kina. Wiadomo, że książkę napisał bratanek wielkiego reżysera i męża aktorki, kryjącej się w powieści pod imieniem...

W książce nie ujawniono kim naprawdę była Queenie Kelley, choć rozwiązanie tej zagadki nie powinno sprawić większych trudności czytelnikom zainteresowanym historią amerykańskiego kina. Wiadomo, że książkę napisał bratanek wielkiego reżysera i męża aktorki, kryjącej się w powieści pod imieniem Queenie.
Niniejsza opowieść jest jednocześnie kolejną realizacją mitu hollywoodzkiego Kopciuszka - niezwykła kariera biednej i pięknej dziewczyny, która w ciągu kilku lat zrealizowała wszystkie swe marzenia: o sławie, bogactwie i miłości. Jej losy są tak niezwykłe, że wydać się mogą literacką fikcją. Jeszcze jedną piękną lecz nieprawdziwą baśnią. A jednak nie ma wątpliwości, że Queenie była postacią realną.

źródło opisu: http://kormoran.sklep.pl/queenie-michael-korda,id1464.html

Marlena | 2013-06-01
Przeczytana: 1991 rok

Jedna z moich ulubionych. Troszkę naciągana historia Merle Oberon, powiedziałabym 50 / 50 -prawdy i fantazji. Dobrze się czyta, wciąga.

Magdalena | 2011-12-07

Jako nastolatka była zachwycona lekturą. teraz pewnie odebrałabym to inaczej

Dorka1973 | 2017-06-10
srebrnanatalia | 2017-05-23