Bitwa o Anglię. Strategia zwycięstwa

historia
978-83-60532-16-4
Maciej Antosiewicz
Anglia Dowding Bitwa Wojna

Warto pamiętać, że w koszach z tanią książką, które zazwyczaj można znaleźć w hipermarketach, gdzieś między nic niewartymi poradnikami, książkami ogłupiającymi kobiety, wywiadami z celebrytami, książkami kucharskimi oraz wywiadami-rzekami (dosłownie z każdym), czasami można znaleźć coś wartego około pięć razy więcej. Ja nie kupuję książek do kolekcji, a przynajmniej nie...

Kupiłem w Biedronce za jakieś śmieszne pieniądze. I co? Uważam, że było warto. Interesuję się historią drugiej wojny światowej, więc dobrze mi się czytało, zwłaszcza że dowiedziałem się kilku faktów, o których wcześniej nie słyszałem. Szczerze polecam!

Niezła historyczna książka. Napisana lekkim językiem który nie zniechęci nawet ludzi którzy historii się boją.

Dość ciekawa książka. Skupia się przede wszystkim na Brytyjczykach i ich obronie przed Luftwaffe. Jednak o Niemcach też sporo rzeczy się dowiemy. Pojawia się dużo aspektów politycznych, ale napisane tak, że nie powinny nikogo odstraszyć. Autor skupił się na konkretach i solidnie poskładał to w jedną całość. Fragment książki poświęcił także polskim lotników i kultowego...

• Historyczne
  • Historia
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Do kupienia
  • Na półce