Przepisy czytelników. Ulubione sałatki i surówki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
kulinaria, przepisy
Beata

Sałatki i surówki zrobiły we współczesnej kuchni prawdziwą furorę. Jemy je na co dzień i od święta, na śniadania, obiady, kolacje i desery, urządzamy nawet przyjęcia, na których serwuje się wyłącznie sałatki Bardzo je lubimy, bo są smaczne, zdrowe i mają tę niebagatelną zaletę, że przyrządzanie ich jest niekłopotliwe i na ogół zabiera niewiele czasu. Nic więc dziwnego, że w przepisach, które przysyłają nam Czytelnicy, jest bardzo dużo pomysłów na sałatki i surówki. Ciekawsze prezentujemy w tym właśnie - dwunastym już zbiorku Przepisów Czytelników. Są wśród nich kompozycje dość tradycyjne, niedrogie, przyrządzane ze składników rodzimego pochodzenia, są też nowe, niebanalne, z produktów importowanych, dostępnych w naszych sklepach dopiero od niedawna. Awokado, bakłażany, oliwki, kapary, egzotyczne owoce, dary morza, nowe gatunki serów i inne przysmaki sprowadzane z całego świata bardzo wzbogaciły nasz sałatkowo-surówkowy repertuar. Choć nie są tanie, chętnie je serwujemy, jeśli nawet nie na co dzień, to z pewnością na specjalne okazje.

Beata-Chiara | 2015-11-22
Brylant | 2015-04-24