Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka: wspólne gry i twórcze zabawy, dzięki którym rozwiniesz jego zdolności

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
Nikodem

Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% - właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesie wspierania rozwoju małego człowieka rodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik. Z książki dowiesz się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Przekonaj się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Poznaj unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziesz w Internecie. Wskazówki i porady opracowane przez autorów - psychologów i rodziców - pozwolą ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twojego malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiesz się, jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzy i jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.

źródło opisu: Edgard, 2011

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/wyszukiwarka,l7.html?q=jak+kreatywnie

orifla | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Wspieranie rozwoju dziecka to jedna kwestia,uczenie go czytać w wieku paru miesięcy to odrębna kwestia. Podstawą powinno chyba być poznawanie świata, otoczenia a nie wpajanie mu wyścigu szczurów. Po co uczyć czytać dziecko w wieku paru miesięcy jak nie dla pochwalenia się przed otoczeniem danym faktem?😎

Ewelina | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Książka po której spodziewałam się o wiele więcej. Nie twierdzę, że jest zupełnie bezużyteczna, jednak do wielu porad autorów trzeba podejść z dystansem, bo jakoś nie jestem w stanie wyobrazić sobie dwulatka w filharmonii. Mam wrażenie, że tutaj przed dzieciakami poprzeczka została postawiona bardzo wysoko i niemal od pierwszych dni życia mamy nasze pociechy uczyć, niby autorzy podkreślają, że ma to być edukacja przez zabawę, ale mam wrażenie, że gdybym chciała postępować według tych wytycznych życie dziecka byłoby nieustanną nauką.
Jak do większości poradników, tak i do tego trzeba podejść z odrobiną rezerwy. Nie uznawać wszystkiego, co piszą za święte. Chociaż niektóre wskazówki powinniśmy sobie wziąć do serca, jak te dotyczące oglądania telewizji przez dzieci oraz próbą zastąpienia rodzica kolorowymi zabawkami.

Klaudyna Maciąg | 2012-02-09
Przeczytana: 03 lutego 2012

Czy wiedzieliście, że dzieci nie rozróżniają smaku słonego? Że niemowlęta błyskawicznie wyczuwają zapach swojej mamy (albo uwielbiają tę samą muzykę!)? Że ich mózgi są tak chłonne, że już trzylatek może perfekcyjnie czytać, władać obcymi językami i fascynować się matematyką? Mogłabym przytoczyć Wam kilkadziesiąt przykładów z książki państwa Minge, na których widok reagowałam takim zdumieniem, że pół autobusu wpatrywało się we mnie bardzo podejrzliwie. Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy!

Autorzy publikacji 'Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?' są nie tylko specjalistami w dziedzinie wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci, ale przede wszystkim - są rodzicami. I to w oparciu o własne doświadczenia, poparte wiedzą wielkich autorytetów, skonstruowali tę szalenie interesującą pozycję.

Według autorów dzieci są fascynujące, niesamowicie pojętne i chłonne wiedzy. Zasługują na uwagę, szacunek, czułość i - przede wszystkim - jak najlepsze warunki do rozwoju. Rolą rodziców jest...

Aga | 2012-02-11

Jako iż wspieranie rozwoju dziecka w zabawie nie jest mi tematem obcym, bardzo chętnie zagłębiłam się w tą lekturę. Napisana jest przyjaznym, prostym językiem dzięki czemu książkę się wręcz łyka a nie czyta. Podzielona jest na 14 rozdziałów, w których można się sporo dowiedzieć na temat rozwoju dziecka, kształtowania się jego zmysłów od pierwszych już chwil życia, o pracy półkul mózgowych, aktywności fizyczne, rozwoju mowy, nauce czytania, matematyki, wiedzy encyklopedycznej, spędzaniu czasu poza domem, o rozwoju pamięci, koncentracji , emocji a także o tym co zagraża rozwojowi dziecka.
Każdy temat potraktowany jest bardzo szczegółowo. Najważniejsze informacje są dodatkowo zebrane w tabelkach. Są również podane przykłady jak bawić się z dziećmi by jak najlepiej wykorzystać ich potencjał.Książka ta jest napisana przez parę psychologów specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci , którzy swoją wiedzę specjalistyczną sprawdzali na trójce swych...

Adam Kopeć | 2012-07-16

Dużo pytań przy­szłych rodziców

Jak wspie­rać roz­wój dziecka? Kiedy zacząć? Czego użyć? Czego nie uży­wać? Kto powi­nien uczyć dziecko i poma­gać mu w roz­wi­ja­niu się? Kiedy dziecko się naj­le­piej rozwija?

Przy­szli rodzice i rodzice, któ­rzy dopiero zaczy­nają wycho­wy­wać swoje dziecko, zawsze mają wiele pytań. Czę­sto się też dener­wują. Część pytań doty­czy jedze­nia, część ubie­ra­nia, część wycho­wa­nia, a część roz­woju dziecka. Nata­lia i Krzysz­tof Minge odpo­wia­dają na część tych pytań, dużą część, w książce Roz­wój dziecka.

Czy­ta­łem żonie

Czy­ta­łem tę książkę żonie dla­tego, że spo­dzie­wamy się naszego wła­snego dziecka. Zostało jesz­cze tro­chę ponad 5 mie­sięcy. Coraz wię­cej dowia­du­jemy się o opiece nad kobietą w ciąży, o opiece nad dziec­kiem, jego wycho­wa­niem i spo­so­bach jak można im pomóc w rozwoju.

Klu­czowe kwe­stie dla rodzica…

To są dla nas klu­czowe kwe­stie w tej chwili i domy­ślam się, że są to rów­nież klu­czowe kwe­stie dla każ­dej pary...

alison2 | 2017-06-27

Gdy na świat przychodzi małe dziecko, mamy wrażenie, że jest to stworzenie zupełnie bezbronne i nieporadne. Tym bardziej zaskakuje wiadomość, że te maleńkie istotki dysponują większą potencjalną inteligencją niż wielu wielkich myślicieli kiedykolwiek zdołało wykorzystać. Równie kontrowersyjne wydaje się być stwierdzenie, że 3-latek może już biegle czytać, liczyć (mówimy o różnorodnych działaniach, nie tylko dodawniu), a także biegle władać językiem obcym. Właśnie tego typu rewelacje znajdziecie w książce "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?..." małżeństwa Minge.

Natalia i Krzysztof Minge pracują jako psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Co bardzo ważne, nie są jedynie teoretykami, ale również rodzicami trójki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Nie...

Salma | 2015-07-16

Zapewne większość rodziców ma ambicje, by ukształtować ze swojego dziecka człowieka mądrego, inteligentnego, radzącego sobie w życiu. Marzymy: być może będzie sławnym artystą, znanym i poważanym naukowcem, spełnionym w życiu fachowcem itd. itp. Chcemy po prostu, by życie naszego dziecka ułożyło się jak najlepiej. W związku z tym stajemy w obliczu wyzwania, by zacząć jak najwcześniej wykształcać w nim cechy, które pozwolą mu to osiągnąć. Czyli chcemy, by myślało, wnioskowało, tworzyło, rozwiązywało problemy, radziło sobie z problemami różnego rodzaju. Ale gdy do tego się zabieramy okazuje się niekiedy, że brak nam wiedzy i doświadczenia, by pomóc dziecku w kreatywnym rozwoju. Tzw. zabawki "edukacyjne" okazują się niewypałem, bo dziecko kompletnie się nimi nie interesuje, a właściwie z jakiej racji, skoro robią one wszystko samodzielnie i nie skłaniają do aktywności? Wystarczy tylko patrzeć i podziwiać, jaka "mądra" ta zabawka. Para polskich psychologów w książce "Jak kreatywnie...

Izka | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 24 lutego 2015

Jak na poradnik dla rodziców bardzo przydatny. Żałuję, ze nie trafiłam na niego wcześniej, gdyż syn ma 4 lata i na niektóre rzeczy jest za późno. Jednak wprowadzę w życie kilka spraw i mam nadzieję, że syn wyrośnie na inteligentnego i mądrego mężczyznę.

Tym razem przedstawię Wam pozycję, która powinna zainteresować rodziców. To książka nie dla dzieci, ale o dzieciach. A dokładniej o tym, jak możemy w prosty sposób wpływać na rozwój naszych maluchów.

"Do czwartego roku życia mózg wykształca się w 40 procentach, do szóstego roku życia - w 80 procentach. Oznacza to, że w wieku ,w którym dzieci zwykle idą do szkoły i zaczynają podlegać formalnej edukacji jest już właściwie za późno na wyrównywanie szans."

W tej książce znajdziemy wiele podstawowych informacji dotyczących rozwoju zmysłów tego jaki wpływ mają one na rozwój naszego dziecka. "Wczesna stymulacja oczu nie tylko przyśpiesza rozwój kory wzrokowej, a zatem umiejętności postrzegania, lecz także sprawia, że dziecko będzie lepiej widziało przez całe życie." Dobrze rozwinięty słuch oraz słuchanie różnych języków we wczesnym dzieciństwie może pomóc maluchom w nauce języków obcych. Podobnie jest ze zmysłem węchu, dzięki któremu dziecko w przyszłości może lubić znacznie więcej...

Gosia | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 05 lipca 2016

Przeczytana nie od deski do deski, ale początek w całości, a potem już fragmentarycznie - jestem przekonana, że będę wracać w odpowiednim czasie do poszczególnych fragmentów.

Bardzo ciekawy zbiór:
- ciekawostek
- wskazówek
- edukacyjnych zabaw dla maluszka

Dość innowacyjne podejście. Wymagające sporego zaangażowania rodzica. Ale może warto? ;)