Dialog zamiast kar

Wydawnictwo: MIND
dziecko, wychowanie, rodzicielstwo,
joly_fh

Ta książka to podsumowanie wieloletniej pracy z dorosłymi i dziećmi doświadczonej pedagożki i trenerki Porozumienia bez Przemocy. Zofia Aleksandra Żuczkowska od lat doradza nauczycielom i rodzicom, jak budować zdrowe relacje z dziećmi i młodzieżą oraz jak rozwiązywać rozmaite konflikty. Korzysta przy tym ze współczesnej myśli pedagogicznej, w szczególności idei Jespera Juula, oraz zasad Nonviolent Communication (NVC) Marshalla B. Rosenberga. Bogaty materiał ćwiczeniowy i liczne przykłady czynią z tej książki cenne wsparcie w rozwijaniu bliskości i kontaktu z dziećmi poza wszelkimi sztywnymi metodami wychowawczymi. Autorka prezentuje bowiem przekonanie, że najważniejsze, co możemy dać dzieciom, to chwile bliskiego kontaktu, które przynoszą obu stronom głębokie poczucie porozumienia.

źródło opisu: http://wydawnictwomind.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwomind.pl/

kasica | 2015-02-01
Przeczytana: 30 października 2013

@BiG_m przeczytałam Żuczkowską oraz Stein i mam całkiem odmienne zdanie. U Stein nie było nic nowego, czego nie czytałam wcześniej.
U Żuczkowskiej dostałam dużo przykładów z życia, szczerości, konkretów, ćwiczeń, teorii. Polecam więc książkę tym, którzy chcą czegoś więcej niż tylko ogólniki, bo tutaj to dostaniecie. Warto też do książki wracać, żeby jeszcze lepiej to wszystko połapać.
Bardzo dobra książka dla rodziców!

kultur-alnie | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 lipca 2016

Książka, która wywołuje wiele przemyśleń. Autorka czerpie garściami z Rosenberga i Juula. Pisze o rodzicielstwie bliskości, porozumieniu bez przemocy. Przytacza konkretne przykłady. Nie męczy, nie moralizuje. Dzięki temu czyta się "Dialog bez kar" lekko, choć temat lekki nie jest i chyba nie da się uniknąć podczas lektury analizowania własnych relacji z dzieckiem.

BiG_m | 2013-07-17
Przeczytana: 11 lipca 2013

Strasznie dużo treści z innych książek, szczególnie Jespera Juula. Pamiętam, że po przeczytaniu tej książki miałam dużo poczucia winy.. Chciałabym, aby książki w duchu PbP były inaczej skonstruowane, aby zaspokajały moja potrzebę zrozumienia i akceptacji, ale myślę, że autorka pisząc ją też coś chciała przez to powiedzieć.. Stawia granice (rodzicom), bo potrzebuje bezpieczeństwa? Jakiś taki bunt i żal bije z tej książki.
Sami zdecydujcie czy chcecie ja przeczytać, moim zdaniem lepsza jest Agnieszka Stein i jej ''Dziecko z bliska''.

Hilde | 2015-10-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Bardzo dobra książka przybliżająca tematykę NVC i prowadzenia dialogu nie tylko z dzieckiem.

linka35 | 2017-12-16
Przeczytana: 20 listopada 2017

Książka łącząca w sobie chyba wszystkie bliskie mi filozofie - NVC, Juula, rodzicielstwo bliskości czy też ogólnie pojętą bliskość. Wzbogacona jeszcze innymi, nowymi dla mnie technikami, a może raczej sposobami na dialog. Zachwyciła mnie w swojej prostocie i jakże życiowych przykładach. Myślę, że zajmie jedno z honorowych miejsc w mojej biblioteczce.

Evella0 | 2017-12-17
papryczka | 2017-12-05